Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФІНІТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З ПРИЙМЕННИКОМ FOR У СЕРЕДНЬОАНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ

ІНФІНІТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З ПРИЙМЕННИКОМ FOR У СЕРЕДНЬОАНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ

Назва:
ІНФІНІТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З ПРИЙМЕННИКОМ FOR У СЕРЕДНЬОАНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,49 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СНІСАРЕНКО Ірина Євгеніївна
УДК 811.111? 04 + 81? 367. 625.41
ІНФІНІТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З ПРИЙМЕННИКОМ FOR
У СЕРЕДНЬОАНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент Буніятова Ізабелла Рафаїлівна, Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії англійської мови, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Шевченко Ірина Семенівна, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра перекладу та англійської мови, професор кандидат філологічних наук, доцент Михайленко Валерій Васильович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра англійської мови, завідувач кафедри
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра англійської філології, Кабінет Міністрів України, м.Київ
Захист відбудеться " 14 " березня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
Автореферат розісланий " 12 " лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А. Калита
Загальна характеристика роботи
У другій половині ХХ століття системний підхід до розуміння історичних процесів, що відбуваються у фонології і морфології, був перенесений і в площину синтаксичних досліджень. Властива розвиткові мовознавства певна циклічність уможливила заповнення тих лакун знання, які виникли з об'єктивних причин, наприклад, у вченні про речення. Помітний внесок у його розробку належить як вітчизняним дослідникам (В.М.Брицин, І.Р.Вихованець, Е.Я.Мороховська, Г.Г.Почепцов), так і представникам західних шкіл (Н.Хомський, Р.Джекендофф, Х. Рімсдайк, Р.Фрайдін, Л.Хегеман), зокрема, стосовно загальної характеристики складнопідрядного речення (І.Р.Буніятова, В.М.Ярцева) та його складових (Е.Хеберлі), а також синтаксичного зв'язку між його елементами (А.Вегнер).
Незважаючи на певні успіхи у визначенні природи складного речення та його конституентів, нерозв'язаною залишається низка питань, присвячених ідентифікації синтаксичного статусу неособоводієслівних речень, їхній семантиці та функціональним особливостям. У реферованій дисертації здійснюється функціонально-семантичний аналіз інфінітивної конструкції з прийменником for у середньоанглійській мові. Відповідно до положень теорії керування та зв'язування Н. Хомського (Government and Binding Theory), ми розглядаємо конструкцію for to Infinitive як інфінітивне речення (clause) в межах складнопідрядного у двох синтаксичних функціях: дієслівного комплемента (доповнення) та ад'юнкта мети (традиційно – обставина мети). Прийменник for визначається як маркер доповнення (комплементайзер for, далі – COMP for).
Актуальність теми дисертації визначається загальним спрямуванням сучасних граматичних студій на перехід від формально орієнтованого способу дослідження речення до вивчення закономірностей його смислової організації в контексті сучасної граматичної теорії.
Актуальність зумовлена також необхідністю комплексного вивчення функціональних і семантичних ознак інфінітивних речень та їхньої кореляції з підрядним особоводієслівним реченням у історичному аспекті, яке сприятиме подальшій розробці проблем історичного синтаксису англійської мови, визначенню загальних тенденцій розвитку мовних підсистем, а також з'яcуванню механізмів синтаксичних змін.
Зв'язок роботи з науковими темами. Дисертацію виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНФІНІТИВНА КОНСТРУКЦІЯ З ПРИЙМЕННИКОМ FOR У СЕРЕДНЬОАНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ: СЕМАНТИКА ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок