Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА, ДИНАМІКА ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФУЛЕРЕНІВ І ФУЛЕРИТІВ С60, С70

СТРУКТУРА, ДИНАМІКА ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФУЛЕРЕНІВ І ФУЛЕРИТІВ С60, С70

Назва:
СТРУКТУРА, ДИНАМІКА ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФУЛЕРЕНІВ І ФУЛЕРИТІВ С60, С70
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,54 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА Шевченка
ПРИЛУЦЬКИЙ Юрій Іванович
УДК 538.9; 535.33; 532.73
СТРУКТУРА, ДИНАМІКА ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
ФУЛЕРЕНІВ І ФУЛЕРИТІВ С60, С70
01.04.02 - теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
КИЇВ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі теоретичної фізики.
Науковий консультант: доктоp фiзико-математичних наук, пpофесоp Пінкевич Ігор Павлович, завідувач кафедри теоретичної фізики Київського університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук Авдієнко Анатолій Антонович, провідний науковий співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України (м. Харків)
доктор фізико-математичних наук, професор Іванов Михайло Олексійович, завідувач відділу теорії неідеальних кристалів Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (м. Київ)
доктор фізико-математичних наук Купрієвич Віктор Анатолійович, провідний науковий співробітник Інституту теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України (м. Київ)
Провідна установа: Інститут фізики конденсованих систем НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться 22 грудня 1998 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 при Київському університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 252022 Київ, проспект акад. Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. 500.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: 252033, Київ, вул.Володимирська 58.
Автореферат розісланий 10 листопада 1998 р.
Вчений секретар спецради
д.ф.-м.н., професор Поперенко Л.В.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З середини 80-х років розпочато інтенсивне дослідження фулеренів [1] - багатоатомних кластерів вуглецю Cn, де n - число атомів вуглецю, які знаходяться на замкнутій (сферичній чи сфероїдальній) поверхні молекули, симетричним чином покритій правильними п’ятикутниками (їх всього 12) і шестикутниками (за теоремою Ейлера їх може бути n/2 - 10). Серед можливих типів фулеренів найбільш стабільними є молекули С60 і С70 [2]. Симетрія фулерену С60 описується групою ікосаедра [1], яка довгий час не викликала особливого інтересу, оскільки не були відомі реальні фізичні об’єкти, що містять серед поворотних елементів симетрії вісь п’ятого порядку.
У 1991р. була розроблена технологія одержання фулеренів у макроскопічній кількості, що заснована на термічному розпиленні графітових електродів у дуговому розряді [3]. Вона відкрила доступ до вивчення фулеренів не тільки у молекулярній формі, але також у кристалічному стані (фулериті).
Дослідження електричних і магнітних властивостей допованих лужними елементами фулеренів привело до відкриття у 1991р. надпровідності у лугованих фулеритах (фулеридах) [4]. У цьому ж році була виявлена ще одна цікава особливість фулеренів - здатність утворювати трубчаті волокна (нанотрубки), які більш стійкі до хімічної дії, тонші і міцніші за інші відомі волокна. В залежності від геометричних параметрів нанотрубка може мати властивості від металу до діелектрика [5].
У 1995р. були синтезовані гетерофулерени (молекули фулеренів, у яких один чи декілька атомів вуглецю заміщені атомами іншого сорту) та отримані водні розчини фулеренів С60, С70 [6].
Отже, виконані в останні роки експериментальні дослідження фізико-хімічних властивостей фулеренів вказують на широкі, а інколи унікальні перспективи їх практичного використання, зокрема, в мікроелектроніці (гетерофулерени як основа для нових надпровідників та фотоелектронних приладів, вуглецеві нанотрубки як ізоляційний матеріал та гетероструктури), медицині (фулерени як сорбенти, нанотрубка як засіб транспортування в клітину лікувальних препаратів), техніці (фулерити як основа для синтезу штучних алмазів, фулерени як домішки до мастильних речовин та іонні вловлювачі для атомів радіоактивних елементів, розчини фулеренів як основа для створення нелінійних оптичних затворів) [4-5].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СТРУКТУРА, ДИНАМІКА ТА ОПТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ФУЛЕРЕНІВ І ФУЛЕРИТІВ С60, С70

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок