Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Коливання і дисипативний розігрів в’язкопружної шаруватої призми, яка збуджується прямокутним штампом

Коливання і дисипативний розігрів в’язкопружної шаруватої призми, яка збуджується прямокутним штампом

Назва:
Коливання і дисипативний розігрів в’язкопружної шаруватої призми, яка збуджується прямокутним штампом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ім. С.П.ТИМОШЕНКА
Доля Олена Вікторівна
УДК 539.3
Коливання і дисипативний розігрів
в’язкопружної шаруватої призми,
яка збуджується прямокутним штампом
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук
Сенченков Ігор Костянтинович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
головний науковий співробітник відділу термопружності
Офіційні опоненти
доктор фізико-математичних наук, професор
Григоренко Олександр Ярославович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
завідувач відділу обчислювальних методів
 
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Кучер Микола Кирилович,
Інститут проблем міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України,
провідний науковий співробітник відділу міцності матеріалів та елементів конструкцій при криогенних температурах
Захист відбудеться “ 22 ” квітня 2008 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки
ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Нестерова, 3.
Автореферат розісланий “ 21 ” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
доктор фізико-математичних наук О.П.Жук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасній техніці широко використовуються конструкції із в’язкопружних матеріалів, зокрема, полімерів. Одним з найбільш поширених режимів їх експлуатації і технологічної обробки є інтенсивне циклічне навантаження, яке може супроводжуватись значним розігрівом. Іноді розігрів стає лавиноподібним, що є проявом ефекту термічної нестійкості. Такий режим приводить до руйнування гумово-металевих віброізоляторів, твердопаливних двигунів, тощо. Однак, такий режим вібророзігріву забезпечує максимальну ефективність таких технологічних процесів, як ультразвукове зварювання.
Руйнування тіл починається в околі концентраторів напружень. Саме тут має місце максимальний вібророзігрів. Концентрація напружень може бути зумовлена нерегулярністю форми тіла, структурною неоднорідністю, локалізованим типом навантаження, тощо. Зокрема, при ультразвуковому зварюванні концентрація напружень і локалізований вібророзігрів виникають в околі кутових точок збуджуючого сонотрода (штампа). Суттєвий вплив на розігрів мають ефекти динамічності, зокрема резонансні коливання, які зумовлюють режим прискореного розігріву.
На практиці часто зустрічаються призматичні елементи конструкцій та об’єкти технологій, які складаються з шарів в’язкопружних і пружних матеріалів, зокрема полімерних і металевих. Їх коливання і вібророзігрів мають специфічні особливості, які досі не вивчені.
Тому актуальною проблемою є дослідження коливань і дисипативного розігріву шаруватих призматичних пружно-в’язкопружних тіл, які збуджуються на частині поверхні прямокутним штампом, з врахуванням динамічності, типу і рівня навантаження, залежності фізико-механічних характеристик матеріалу в’язкопружних шарів від температури.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає основним напрямкам наукових досліджень відділу термопружності Інституту механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України. Отримані результати увійшли до звіту по науково-дослідній темі № 438п “Моделювання зв’язаних термомеханічних процесів у в’язкопружних призматичних шаруватих тілах при дії на них осцилюючого штампу”, шифр 1.3.1.438п, номер державної реєстрації 0103U003861.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є дослідження закономірностей коливань, вібророзігріву і термічної нестійкості призматичних в’язкопружних шаруватих тіл з пружними і в’язкопружними шарами, які навантажуються вібруючим штампом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Коливання і дисипативний розігрів в’язкопружної шаруватої призми, яка збуджується прямокутним штампом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок