Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,15 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
(м.Одеса) імені К.Д.УШИНСЬКОГО
ОСИПОВА ТЕТЯНА ЮРІЇВНА
УДК 378.937+371.03
ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
КУРЛЯНД Зінаїда Наумівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
БЕХ Іван Дмитрович,
директор Інституту проблем виховання
АПН України (м. Київ)–
кандидат педагогічних наук, доцент
ЛИКОВА Вікторія Анатоліївна,
Одеський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти,
завідувач кафедри педагогіки та психології
Провідна установа – Миколаївський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “22” грудня 2001 р. о 13.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м.Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м.Одеса, вул.Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “19”листопада 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Трифонова О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Формування професійно орієнтованої особистості майбутнього вчителя визначається реформуванням сучасної освіти, що вимагає радикальних змін у навчально-виховному процесі, використання новітніх технологій і методів навчання, що сприяли б реалізації інтелектуально-духовного потенціалу студентів. Завдання сучасної освіти вищої педагогічної школи полягає не тільки в тому, щоб дати відповідні професійні знання, а й у тому, щоб підготувати вчителя, який глибоко розуміє і знає свою роль у суспільстві, вміє творчо використовувати здобуті знання на практиці, працювати з учнями та їхніми батьками, з педагогічним колективом, цінує колективний досвід, думку колег, використовує передовий педагогічний досвід, критично оцінює досягнуте. Вирішення цієї проблеми започатковується у вищому педагогічному закладі і передбачає насамперед створення і розвиток колективу студентської групи.
Колектив - не самоціль, а необхідна умова для розвитку кожного студента. Виховання особистості в колективі залишається актуальним питанням і в сучасних умовах. Проблема колективу була достатньо досліджена в межах соціалістичної авторитарної педагогіки. Нові соціальні умови сьогодення в Україні вимагають нового підходу до проблеми колективу і його впливу на формування особистості майбутнього вчителя. Проблеми вищої школи досліджувала низка вчених (Алексюк О.М., Ахмедзянова Л.М., Богданова І.М., Виноградова М.Д., Зязюн І.А., Кондрашова Л.В., Курлянд З.Н., Нагорна Г.О., Сластьонін В.О., Хмелюк Р.І., Цокур О.С. та ін.). Натомість питання безпосереднього впливу колективу студентської групи на формування особистості майбутнього вчителя в сучасному суспільстві окремо не розглядалося, також, як і умови, що цьому сприяють. Це й зумовило вибір теми дослідження “Формування професійно орієнтованої особистості майбутнього вчителя”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема входить до тематичного плану науково-дослідної роботи кафедри педагогіки Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського “Дослідження педагогічних засад підготовки вчителя національної школи” (№ 0100U000958). Автором досліджувалася проблема формування професійно орієнтованої особистості майбутнього вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО ОРІЄНТОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок