Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еволюція художнього мислення Аркадія Любченка: від “романтики вітаїзму” до соцреалізму

Еволюція художнього мислення Аркадія Любченка: від “романтики вітаїзму” до соцреалізму

Назва:
Еволюція художнього мислення Аркадія Любченка: від “романтики вітаїзму” до соцреалізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,61 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
ПІЗНЮК Леся Володимирівна
УДК 821.161.2 Любченко
Еволюція художнього мислення Аркадія Любченка:
від “романтики вітаїзму” до соцреалізму
10.01.01 — українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ — 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філології Національного університету “Києво-Могилянська академія”.
Науковий керівник: доктор філологічних наук
Павличко Соломія Дмитрівна,
професор кафедри філології НаУКМА;
кандитат філологічних наук
Іванюк Сергій Семенович,
доцент кафедри філології НаУКМА.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, член-кореспондент
НАН України
Дончик Віталій Григорович,
Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка,
завідуючий відділом української літератури ХХ століття
кандидат філологічних наук
Векуа Оксана Віталіївна,
старший викладач кафедри україністики
Українського університету харчових технологій.
Провідна установа: Ніжинський державний педагогічний університет ім. Миколи Гоголя, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 9 ” жовтня 2002 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України за адресою: м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “ 6 ” вересня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________ Сулима М. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ім`я Аркадія Любченка як письменника донедавна не існувало в історії української літератури. Це було зумовлено більше політичними чинниками, аніж науковими чи мистецькими інтересами. Проте, починаючи з 90-х рр. ХХ ст., ситуація в українському літературознавстві змінюється: про письменника з`являються згадки в наукових виданнях та розвідки. Дещо інша ситуація щодо вивчення творчості А.Любченка виникла в наукових колах діаспорної україністики: його ім`я та твори були відомі й доступні, однак, незважаючи на це, ґрунтовних досліджень доробку автора не було. Отож літературна спадщина письменника, що формувалася і розвивалася у контексті української літератури 20-30-х рр. ХХ ст., лишається маловивченою.
Аркадій Любченко не вважається однією з ключових фігур української літератури 1920-х років, але його творчий доробок заслуговує на увагу з тих причин, що еволюція письменника певним чином віддзеркалює ті творчі шукання, зміни, “корозію”, які були характерні для більшості митців 20-30-х рр. Також без спадщини А.Любченка неможливо повністю осягнути та потрактувати феномен “активного романтизму”, художню рецепцію якого розробив прозаїк. Творчість письменника видається цікавою ще й тому, що у ній перехрестилися багатовимірні, часом несумісні, літературні перспективи, різні типи художнього мислення, що спричинили певні модифікаційні зміни у манері, стилі, поетиці А.Любченка. З цією метою в дисертації аналізується динаміка формування та становлення Аркадія Любченка як письменника, історичне тло, комплекс художніх структур та їхній розвиток у творчості прозаїка.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане на кафедрі філології Національного університету “Києво-Могилянська академія” відповідно до програми вивчення історії української літератури ХХ ст.
Головна мета дисертаційної роботи полягає в тому, щоб,
по-перше, проаналізувати закономірності і особливості становлення А.Любченка як письменника, виходячи з його творчої еволюції, відтворити традиційні, а також ті модерністичні віяння, що практикувалися прозаїком та мали неабиякий вплив на розвиток його художнього мислення і вираження, співвідношення між ними, їхню роль у формуванні світобачення й естетичного ідеалу А.Любченка упродовж 20-ті, 30-ті, 40-ві рр., тому в дослідженні виділено основні етапи модуляцій художнього характеру творчості письменника,
по-друге, визначити зв`язок з літературним рухом 20-30-х років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Еволюція художнього мислення Аркадія Любченка: від “романтики вітаїзму” до соцреалізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок