Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

СТАН ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
СТАН ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 616.39 – 053.5 – 084:615.356
ПІДКОВА ВІРА ЯРОСЛАВІВНА
СТАН ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ ТА
ШЛЯХИ ЇЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
14.01.10 - Педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник:
кандидат медичних наук, доцент Шульга Анатолій Олександрович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, Богмат Людмила Феодосіївна,
Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків АМН України, м.Харків,
завідувач відділу патології підлітків;
доктор медичних наук, професор Овчаренко Леонід Сергійович
Запорізький державний інститут удосконалення лікарів МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України,
кафедра госпітальної педіатрії №2
Захист дисертації відбудеться “9”жовтня 2003 року о 13.30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (м.Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий “9” вересня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Овчаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За сучасних екологічних, біологічних, соціальних та соціально-гігієнічних умов викликає занепокоєність прогресування зниження у школярів природньої резистентності організму, адаптаційних резервів (Спиричев В.Б. и соавт., 1996, Агарков В.И. и соавт., 2000, Коренев Н.М. и др., 2000). Цьому сприяє й формування хронічної полігіповітамінної недостатності, адже проблема вітамінної забезпеченості у дітей в сучасних умовах набула великої актуальності, в зв’язку із значною розповсюдженістю гіповітамінозів серед дітей шкільного віку, що не мають тенденції до зниження.
З урахуванням накопичених знань про роль вітамінів та відомостей про наслідки гіпо- та авітамінозів для здоров’я людини, в усьому світі збільшується їх додаткове застосування. Вітамінотерапія знайшла широку розповсюдженість і в педіатричній практиці (Антипкин Ю.Г., Омельченко Л.И., Отт В.Д. и соавт., 1997, Шабалов Н.П., Маркова И.В., 1993). Приймаючи до уваги, що фактичне харчування, яке традиційно склалося, не задовольняє потреби дітей у вітамінах (Кульчицкая В.П., Карповец П.М. и соавт., 1998), і питанням організації харчування школярів, постійному забезпеченню їх раціонів достатньою кількістю вітамінів приділяється недостатня увага, актуальним лишається пошук нових шляхів оптимізації вітамінної забезпеченості дітей шкільного віку. В останні роки значна увага у корекції вітамінної недостатності приділяється використанню полівітамінних препаратів профілактичного напрямку (Лукьянова Е.М. и соавт., 1997), які дозволяють зменшити частоту та тривалість захворювань і запобігти розвитку гіповітамінозних станів.
З метою подальшого удосконалення методів профілактики гіповітамінозів виникла необхідність вивчення вітамінної забезпеченості школярів на фоні фактичного харчування.
Зв’язок теми з планом наукових праць установи. Дисертаційна робота є фрагментом НДР кафедри пропедевтики дитячих хвороб Запорізького державного медичного університету: “Вивчення вітамінної забезпеченості дітей шкільного віку” (1997-2000, державний реєстраційний №0197U001356). Роль автора у вирішенні цієї проблеми – вивчення особливостей забезпеченості школярів вітамінами А, ?-каротином, С, Е, ціанокобаламіном та фолієвою кислотою на тлі фактичного харчування.
Мета і задачі дослідження. Розробити ефективний метод профілактики вітамінної недостатності у школярів на підставі вивчення клінічних ознак недостатності вітамінів, стану їх розумової та фізичної працездатності і вмісту ретинолу, ?-каротину, токоферолу, ціанокобаламіну, аскорбінової та фолієвої кислоти у сироватці крові.
1.Вивчити фактичне харчування школярів в осінній та весняний період з урахуванням середньодобового споживання: а) білків, жирів, вуглеводів; б) вітамінів: ретинолу, токоферолу, тіаміну, рибофлавіну, піридоксину, ціанокобаламіну, аскорбінової та фолієвої кислоти; в)основних мікроелементів: кальцію, фосфору, магнію, заліза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ ШКОЛЯРІВ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок