Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Розробка процесу сушіння плодово-ягідної сировини змішаним теплопідводом зі штучним пороутворенням

Загрузка...

Розробка процесу сушіння плодово-ягідної сировини змішаним теплопідводом зі штучним пороутворенням / сторінка 6

Назва:
Розробка процесу сушіння плодово-ягідної сировини змішаним теплопідводом зі штучним пороутворенням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У табл. 1 наведено тривалість сушіння, відносну кількість сухих речовин плодово-ягідної сировини в сухих речовинах отримуваної продукції (С) та продуктивність (Пр) під час сушіння зразків, підготовлених кожним із способів, які розраховувались наступним чином:
(7)
де mс.с. – маса сухих речовин плодово-ягідної сировини, кг; mв.с. – маса вологої плодово-ягідної сировини, кг; mп – маса сухих речовин отримуваної продукції, кг; VФЄ – об’єм ФЄ, м3.
Таблиця 1
Дані, отримані для зразків КПТ, підготовлених різними способами
Спосіб підготовки | С, % | Пр, кг/м3 | Тривалість сушіння ф·60-1, с
І | 14 ± 1 | 400 ± 10 | 250
ІІ | 50 ± 3 | 400 ± 10 | 195
ІІІ | 70 ± 5 | 500 ± 15 | 130
Отримані результати показали, що з точки зору збільшення продуктивності, зменшення тривалості сушіння а, відповідно, і енергетичних витрат підготовка сировини за третім способом найбільш раціональна.
З метою визначення раціональної щільності було проведено серію експериментів, об’єктом дослідження в яких була волога губка, отримана із клейстеру з різними масовими частками кукурудзяного крохмалю. Очевидно, що від концентрації крохмалю в клейстері залежить щільність одержуваної губки. Зразки мали однаковий початковий вологовміст, сушіння проводилось за однакових зовнішніх умов. У результаті експерименту були отримані кінетики температури для об'єктів з щільністю 330, 390 і 540 кг/м3 (рис. 4). При цьому тривалість сушіння склала, відповідно, 230, 120 і 205 хв. Мінімум температури, а, відповідно, і максимум швидкості зневоднювання для зразка із щільністю губки 390 кг/м3 (масова частка крохмалю в клейстері 5%) настає швидше, ніж для зразків з іншими щільностями. За зміни щільності відносно даного значення мінімум температури зміщається вправо відносно даного мінімуму, в результаті чого тривалість сушіння зростає. Отримане дало можливість визначити раціональну щільність губки, за якої тривалість сушіння мінімальна.
У четвертому розділі “Дослідження зовнішніх чинників процесу ЗТП-сушіння плодово-ягідної сировини” досліджено такі чинники як температура сушильного агента, форма та розміри ФЄ.
Для розгляду впливу геометричних характеристик ФЄ на процес ЗТП-сушіння подрібненої плодово-ягідної сировини з піноутворенням використовувались ФЄ з різними відстанями між пластинами. Дослідженнями встановлено, що кінетика сушіння для товщини шару менше 6·10-3 м має типовий для ЗТП-процесу S-подібний характер. З подальшим збільшенням товщини шару крива наближається за характером до кінетики конвективного сушіння. Відзначено, що товщина шару 6·10-3 м являє собою граничну товщину шару, за якої ЗТП-сушіння пінообразної сировини трансформується в конвективне, а тривалість сушіння різко зростає. Позитивні результати щодо збільшення товщини шару пінообразної сировини з метою підвищення питомого навантаження під час ЗТП-сушіння були отримані в ФЄ із плаваючою кришкою. Особливість конструкції даної ФЄ в тому, що верхня кришка, яка являє собою масообмінні та теплообмінні поверхні, що чергуються, розташовується безпосередньо на поверхні сировини і в процесі сушіння переміщається разом з нею. Дана особливість дає можливість уникнути зупинки ЗТП-процесу через усадку. Кінетика сушіння плодово-ягідної сировини з КПТ має типовий для ЗТП-процесу характер. Таким чином, встановлено, що під час сушіння плодово-ягідної сировини з КПТ модифікація ФЄ не потрібна, а під час сушіння з піноутворенням необхідно використовувати ФЄ з плаваючою кришкою. При цьому внаслідок збільшення питомого навантаження, яке для сировини з КПТ складає 12 кг/м2, а для пінообразної сировини – 16 кг/м2, продуктивність ЗТП-сушарки збільшується порівняно з іншими сушарками для плодово-ягідної сировини.
Під час вивчення температури сушильного агента, одного з чинників, що визначають тривалість процесу зневоднення, проводилось сушіння плодово-ягідної сировини з піноутворенням та плодово-ягідної сировини з додаванням КПТ. Швидкості сушіння, отримані за результатами кінетики шляхом знаходження похідної від апроксимаційних функцій, наведені на рис.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Розробка процесу сушіння плодово-ягідної сировини змішаним теплопідводом зі штучним пороутворенням

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок