Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОГЕНЕЗ І БІОМОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ OCIMUM BASILICUM L. ПРИ ІНТРОДУКЦІЇ В ДОНБАСІ

ОНТОГЕНЕЗ І БІОМОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ OCIMUM BASILICUM L. ПРИ ІНТРОДУКЦІЇ В ДОНБАСІ

Назва:
ОНТОГЕНЕЗ І БІОМОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ OCIMUM BASILICUM L. ПРИ ІНТРОДУКЦІЇ В ДОНБАСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,38 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ІМ. М.М.ГРИШКА
КУСТОВА Ольга Костянтинівна
УДК 575.5: 581.4: 634.2/3: 581.522.4 (477.60)
ОНТОГЕНЕЗ І БІОМОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
OCIMUM BASILICUM L. ПРИ ІНТРОДУКЦІЇ В ДОНБАСІ
03.00.05. - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі мобілізації рослинних ресурсів
Донецького ботанічного саду НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Костирко Діна Романівна,
Донецький ботанічний сад НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: : доктор біологічних наук, професор
Сікура Йосип Йосипович,
Інститут клітинної біології і генної інженерії НАН України,
головний науковий співробітник;
кандидат біологічних наук
Куковиця Галина Степанівна,
Ботанічний сад ім. О.В. Фоміна Київського Національного університету ім. Т. Шевченка,
зав. cектором трав'янистих рослин.
Провідна установа: Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр УААН, відділ нових технічних і лікарських культур,
м. Ялта.
Захист відбудеться 22.02.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук при Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Тимирязевська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України (01014, Київ, вул. Тимирязевська, 1).
Автореферат розісланий 17.01.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук О.М. Горєлов
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтродукція рослин - це практично безперервний процес залучення все більш широкого асортименту рослин в середовища з новими умовами. Цей масовий експеримент розширення ареалів видів через реалізацію їх генетичної різноманітності нерозривно пов'язаний з глобальною проблемою вивчення і збереження біорізноманітності рослин. Впровадження нових продуктивних видів і сортів, що мають високий адаптивний потенціал - є основний шлях інтенсифікації виробництва рослинної сировини для харчової, фармацевтичної і парфюмерно-косметичної промисловості. Велике значення набувають інтродуковані види рослин, стійкі до несприятливих умов зовнішнього середовища в період активної вегетації, що в умовах посушливо-суховійного клімату Донбасу має першорядне значення.
Перспективною для культивування в фермерському і аматорському господарстві є овочева, пряно-ароматична і лікарська рослина - васильки звичайні (Ocimum basilicum L., Lamiaceae Lindl.). Рослина заслуговує на увагу за рядом цінних біогосподарських ознак: високі смакові якості і врожайність надземної маси, багатий вміст біологічно активних речовин. Інтродукційне вивчення і селекційне покращення О. basilicum ведеться в науково-дослідних установах суміжних держав. В Україні такі дослідження проводяться, в основному, в науково-дослідних установах Криму, де селекція йде в напрямку добору певних хемотипів. Отримані дані первинного інтродукційного експерименту дали підставу провести детальне вивчення закономірностей розвитку і біологічних особливостей О. basilicum, що дозволить виявити адаптивні можливості виду і прогнозувати успішність його вирощування в культурі в Донбасі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі мобілізації pослинних pесуpсів Донецького ботанічного саду HАH Укpаїни (ДБС) під час навчання в аспірантурі 1997 - 2000 рр. Диссеpтація безпосеpедньо пов'язана з плановими дослідженнями відділу за бюджетною темою “Hаукові основи мобілізації, збереження і використання pослин в умовах антpопогенно тpансфоpмованого сеpедовища південного сходу Укpаїни” (1996-2000 рр.) (№ ДР 0196U001211).
Мета і задачі дослідження. Мета досліджень – виявлення закономірностей індивідуального розвитку і біоморфологічних особливостей O. basilicum, добір перспективних форм для культивування в Донбасі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОНТОГЕНЕЗ І БІОМОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ OCIMUM BASILICUM L. ПРИ ІНТРОДУКЦІЇ В ДОНБАСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок