Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ У СИСТЕМІ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ У СИСТЕМІ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ У СИСТЕМІ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
 
Антонова Наталія Олександрівна
УДК 159.923
ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ
У СИСТЕМІ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ
ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
19.00.07 – педагогічна і вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі психології і соціальної педагогіки Слов'янського державного педагогічного університету МОН України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Солодухова Ольга Георгіївна,
Слов‘янський державний педагогічний університет
МОН України, завідувачка кафедри психології.
Офіційні опоненти: член-кореспондент АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Боришевський Мирослав Йосипович,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології особистості ім. П.Р.Чамати.

кандидат психологічних наук, доцент
Потапова Валентина Дмитрівна,
Донецький національний університет МОН України,
завідувачка відділення психології.
Провідна установа: Південноукраїнський педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського МОН України, кафедра психології.
Захист відбудеться “27”червня року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.453.02 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “26” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Андрієвська В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність. Проблема цінностей і ціннісних орієнтацій молоді в сучасних умовах надзвичайно значуща, насамперед, у зв'язку із зростаючими вимогами до формування активної творчої особистості, здатної знайти своє місце в житті, самовизначитися та реалізувати себе, а також у зв'язку з необхідністю визначення духовного потенціалу молодого покоління, чиї цінності багато в чому є відображенням цінностей суспільства. Тому вона викликає інтерес у соціологів, філософів, психологів і педагогів.
У соціально-філософській та психологічній літературі проблема ціннісних орієнтацій особистості розглядається в дослідженнях М.І.Алексєєвої, Б.Г.Ананьєва, Б.С.Бакірова, Г.О.Балла, М.І.Бобнєвої, М.Й.Боришевського, А.П.Вардемацького, В.О.Василенко, Є.І.Головахи, Г.Я.Головних, О.Г.Здравомислова, Г.С.Костюка, О.М.Леонтьєва, С.Д.Максименка, В.М.М’ясищева, С.Л.Рубінштейна, А.О.Ручки, В.В.Сусленко, А.О.Табунса, В.П.Тугаринова, В.О.Ядова, А.Маслоу, К.Роджерса, В.Франкла та інших.
Вивченню особливостей формування ціннісних орієнтацій у юнацькому віці присвячені дослідження Е.О.Васіної, Н.О.Волкової, І.В.Дубровіної, Д.Й.Фельдштейна, К.Роджерса та інших.
Багато дослідників (М.І.Алексєєва, Б.Г.Ананьєв, М.Й.Боришевський, Н.І.Іванцев, Н.О.Коваль, С.Д.Максименко, Н.М.Мачурова, Л.В.Разживіна, В.І.Слободчиков та інші) підкреслюють важливість вузівського етапу становлення особистості, сензитивність цього періоду для духовного розвитку особистості, її ціннісних орієнтацій, настановлень тощо.
У дослідженнях встановлено, що ціннісні орієнтації, виражаючи характер ставлення людини до різних аспектів матеріального і духовного світу, посідають істотне місце у структурі особистості, відображають рівень її розвитку, здійснюють регуляцію діяльності та поведінки. Разом з тим, у психологічній літературі поки немає достатніх даних про змістовні і структурно-динамічні характеристики системи ціннісних орієнтацій студентів різних спеціальностей; про взаємозв'язок ціннісних орієнтацій з іншими особистісними якостями студентів педвузу. Це ускладнює отримання цілісного уявлення про особистість і духовний потенціал майбутніх педагогів. У психологічній літературі недостатньо даних також про те, який вплив здійснює навчально-виховний процес вузу на формування ціннісних орієнтацій, особистісне зростання студентів, на формування професійно-значущої ієрархії ціннісних орієнтацій майбутніх вчителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦІННІСНІ ОРІЄНТАЦІЇ У СИСТЕМІ ОСОБИСТІСНИХ ЯКОСТЕЙ СТУДЕНТІВ ВИЩОГО ПЕДАГОГІЧНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок