Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО ПРЕСИНГУ

ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО ПРЕСИНГУ

Назва:
ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО ПРЕСИНГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ університет
ім. В.Н.КАРАЗІНА
ШПАК Микола Володимирович
УДК 911.2:504.062
ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО ПРЕСИНГУ
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання
природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор географічних наук, професор
Некос Володимир Юхимович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри геоекології та конструктивної географії
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук
Голіков Артур Павлович,
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, завідувач кафедри міжнародної економіки та міжнародних економічних відносин
кандидат географічних наук
Горяінов Едуард Іванович,
Український науково-дослідний інститут екологічних проблем, завідувач лабораторії економічних досліджень, м.Харків
Провідна установа: | Інститут географії НАН України
Захист відбудеться “10” квітня 2001 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.04 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, , ауд. ІІ-49.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, , ЦНБ.
Автореферат розісланий “06” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Жемеров О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Багатий природно-ресурсний потенціал, високоосвічене населення, потужна промисловість, а також розвинена інфраструктура створюють всі умови для переходу України на принципи стійкого розвитку. Можливості переходу до стійкого розвитку, в значній мірі, визначаються натуральним фізичним запасом природних ресурсів.
Географічна наука вже декілька десятків років тому перейшла від виявлення, опису, інвентаризації та вивчення природних властивостей натуральних ресурсів до комплексного дослідження всіх природних ресурсів, як особливої категорії (І.П. Герасимов, 1976; В.Т. Гринєвецький, 1991; М.Д. Гродзинський, 1993; М.Г. Ігнатенко, 1986; А.Г. Ісаченко, 1989; О.М. Маринич, 1991; О.О. Мінц, 1972; І.А. Приваловська, 1986; В.С. Преображенський, 1988; В.П. Руденко, 1993; Л.Г. Руденко, 1992; Т.Г. Рунова, 1993; В.Б. Сочава, 1978 та ін.). Поняття природно-ресурсний потенціал (ПРП) території дозволяє зафіксувати географічно обмежений фрагмент реальної природи, як цілісність на відміну від окремих типів природних ресурсів, які складають цей фрагмент. Тим самим стає можливим і обов’язковим комплексне природокористування. Це також створює умови для вирішення цілого ряду задач: обгрунтування та розвитку еколого-економічної політики; удосконалення системи управління природокористуванням; визначення економічної цінності природно-ресурсного потенціалу території, як складової частини національного багатства країни; здійснення приватизації в сфері природокористування; формування ринку природних ресурсів; реалізації платного природокористування; визначення ефективності інвестицій.
Через те, що стійкий розвиток об’єднує в собі три важливих взаємообумовлених аспекти – соціально-економічний, екологічний та технолого-технічний, питання раціонального природокористування і охорони природи не можуть бути вирішені без комплексного підходу та всебічного аналізу різнорідних одночасних впливів на навколишнє середовище. На цей час антропогенні зміни зачепили практично всі геосистеми планети. Це означає, що стрімкий науково-технічний прогрес разом з матеріальними благами та небаченим раніше комфортом приносять наростаюче забруднення середовища, руйнування природних комплексів, виснаження природних ресурсів. У багатьох районах світу діяльність людини вступила у протиріччя з природою, перейдено поріг самозахисту природи, порушено її динамічну рівновагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ В УМОВАХ АНТРОПОГЕННОГО ПРЕСИНГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок