Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗЧИНОУТВОРЕННЯ В БІНАРНИХ ТА ПОТРІЙНИХ ПОРОШКОВИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ Co, Fe, Ni та Cr

РОЗЧИНОУТВОРЕННЯ В БІНАРНИХ ТА ПОТРІЙНИХ ПОРОШКОВИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ Co, Fe, Ni та Cr

Назва:
РОЗЧИНОУТВОРЕННЯ В БІНАРНИХ ТА ПОТРІЙНИХ ПОРОШКОВИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ Co, Fe, Ni та Cr
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,92 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ІМ. Г.В. КУРДЮМОВА
Татарчук Євгеній Вікторович
УДК 539.219.3;539.26
РОЗЧИНОУТВОРЕННЯ В БІНАРНИХ ТА ПОТРІЙНИХ
ПОРОШКОВИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ Co, Fe, Ni та Cr
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському національному університеті ім. Б.Хмельницького.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Гусак Андрій Михайлович,
Черкаський національний університет, професор кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Чуістов Костянтин Володимирович,
Інститут металофізики НАН України ім. Г.В. Курдюмова, зав. відділу будови і властивостей твердих розчинів, м. Київ;
доктор фізико – математичних наук, професор
Браун Олег Михайлович,
Інститут фізики НАН України, провідний співробітник відділу фізичної електроніки, м. Київ.
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства їм. І.М. Францевича НАН України, відділ прикладної математики та обчислювального експерименту матеріалознавстві.
Захист відбудеться 08.06. 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.168.01 в Інституті металофізики НАН України за адресою: Інститут металофізики НАН України їм. Г.В. Курдюмова, м. Київ, б_р. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова за адресою: м.Київ, б-р. Вернадського, 36.
Автореферат розіслано 07.05. 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фіз.-мат. наук Піщак В.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку науки і техніки одним із найбільш важливих напрямів розвитку високих технологій є створення принципово нових матеріалів із заданими властивостями (магнітними, антикорозійними, жаростійкими та ін.).
Серед сучасних матеріалів усе більшу увагу привертають порошкові об’єкти. При цьому в переважній більшості випадків, що мають прикладне значення, матеріали отримують із багатокомпонентних сумішей, а потрійну систему можна розглядати як приклад багатокомпонентних систем.
Матеріали, до складу яких входять Cо, Fe та Ni, відіграють важливу роль у сучасній металургії та машинобудуванні, а такий елемент як Cr, взагалі є постійним компонентом низьколегованих сталей. Сплави на основі хрому мають високі жароміцні, жаростійкі та антикорозійні показники. Кобальт використовується для виготовлення спеціальних сталей і сплавів: твердих і надтвердих, жаростійких. Сплави на основі нікелю (із залізом, хромом та ін.) відрізняються високою жароміцністю, високими механічними, антикорозійними, магнітними та термоелектричними властивостями. А сплав Fe-Ni має один із найменших коефіцієнтів теплового розширення. Тому експериментальне дослідження кінетики розчиноутворення порошкових сумішей на основі вище вказаних хімічних елементів досить актуальне.
Для скорочення об’єму експериментальних робіт при розробці технологічних режимів останнім часом широке застосування набули методи математичного моделювання. Особливо цінним і корисним могло б бути одночасне експериментальне та комп’ютерне дослідження бінарних та багатокомпонентних систем на основі вище вказаних компонент із різними концентраційними співвідношеннями.
Одночасне експериментальне та комп’ютерне дослідження порошкових систем і проведений порівняльний аналіз отриманих результатів, допомогло б визначити оптимальну модель для опису розчиноутворення в конкретній системі. Разом з тим отримані програми, доведені до готового продукту, дозволять прогнозувати яким шляхом буде відбуватися кінетика розчиноутворення в інших порошкових системах без застосування експериментальних досліджень (адже досить підставити в програму інші вхідні параметри). Таке впровадження комп’ютерних математичних моделей у кінцевому підсумку приведе до здешевлення й спрощення технологічних процесів отримання різноманітних матеріалів із заданими властивостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: РОЗЧИНОУТВОРЕННЯ В БІНАРНИХ ТА ПОТРІЙНИХ ПОРОШКОВИХ СИСТЕМАХ НА ОСНОВІ Co, Fe, Ni та Cr

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок