Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНОГО ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

ПРОСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНОГО ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

Назва:
ПРОСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНОГО ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,10 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Печений Олег Петрович
УДК 347.4
ПРОСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ
ДОГОВІРНОГО ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Спеціальність 12.00.03 — цивільне право
і цивільний процес; сімейне право;
міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків — 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник — доктор юридичних наук, доцент Спасибо-Фатєєва Інна Валентинівна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри цивільного права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Луць Володимир Васильович, Прикарпатський державний університет імені Василя Стефаника, завідувач кафедри цивільного права і процесу;
кандидат юридичних наук, доцент Товкун Ігор Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри підприємницького і міжнародного приватного права.
Провідна установа — Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра цивільного права, Міністерство освіти і науки України (м. Львів).
Захист відбудеться “_23_”_січня_____2002 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, .
Автореферат розісланий “_20_”___грудня____2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Перехід України до ринкової економіки з неминучістю тягне за собою необхідність розробки належних правових механізмів реагування на невиконання договірних зобов'язань, зокрема їх прострочення. Саме ці причини обумовили вибір теми дисертаційного дослідження.
Актуальність теми. Своєчасне та належне виконання прийнятих на себе обов'язків є одним з основних принципів договірного права. Його порушення не тільки негативно впливає на відносини між контрагентами, а й нерідко зачіпає інших осіб, пов'язаних з ними своєю діяльністю, у тому числі підприємницькою. Це ставить під загрозу стабільність цивільно-правового обороту в цілому, що обумовлює актуальність дисертаційного дослідження проблем змісту та конкретних заходів цивільно-правової відповідальності за прострочення виконання договірного зобов'язання.
Негативні наслідки невиконання договору повинні не тільки компенсувати порушення майнових прав контрагента, а й передбачати виконання дій, які попереджатимуть майбутні збитки, найбільш повно забезпечуючи охоронюваний законом інтерес відповідної сторони. Серед цих заходів — відшкодування збитків у повному обсязі, стягнення неустойки, сплата процентів річних, компенсація інфляційних втрат, право кредитора відмовитись від прийняття простроченого виконання, надання боржнику можливості внести грошові кошти в депозит нотаріуса тощо.
Права і обов'язки сторін договору обумовлюють необхідність з'ясування сутності прострочення і пов'язаних з ним понять, а також встановлення в законодавстві чітких механізмів щодо реалізації зазначених можливостей.
В сучасних юридичних дослідженнях в Україні цьому питанню практично не приділяється увага. Окремі проблеми прострочення виконання договірного зобов'язання досліджувались у працях радянських вчених, однак до цього часу вони практично залишені без уваги, незважаючи на істотні зміни, що сталися в цивільно-правових, зокрема договірних, відносинах.
Виконання роботи напередодні прийняття нового Цивільного Кодексу України ще більше підкреслює актуальність обраної тематики.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертація виконана на кафедрі цивільного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого відповідно до комплексної цільової програми “Правові проблеми здійснення майнових та немайнових прав в умовах ринкової економіки” (номер державної реєстрації 0186.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОСТРОЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДОГОВІРНОГО ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок