Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структуроутворення шарів Al, Cu, Ni, Сr, Ta, Ti та C при нерівноважному переході речовини в конденсований стан

Структуроутворення шарів Al, Cu, Ni, Сr, Ta, Ti та C при нерівноважному переході речовини в конденсований стан

Назва:
Структуроутворення шарів Al, Cu, Ni, Сr, Ta, Ti та C при нерівноважному переході речовини в конденсований стан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,83 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Сумський державний університет
Космінська Юлія Олександрівна
УДК 539.231:538.975
Структуроутворення шарів Al, Cu, Ni, Сr, Ta, Ti та C при нерівноважному переході речовини
в конденсований стан
01.04.07 - фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат фізико-математичних наук, доцент
Перекрестов В’ячеслав Іванович,
доцент кафедри фізичної електроніки
Сумського державного університету.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент
Багмут Олександр Григорович,
Національний технічний університет
"Харківський політехнічний інститут",
професор кафедри теоретичної
та експериментальної фізики;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Коропов Олександр Володимирович,
Інститут прикладної фізики НАН України,
старший науковий співробітник
відділу теоретичної фізики.
Провідна установа – Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України, відділ атомної структури
та динаміки поверхні.
Захист відбудеться “16” червня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м.Суми, вул.Римського-Корсакова, 2, ауд. 304, корпус ЕТ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий “12” травня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _________________А.С.Опанасюк


Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Нерівноважна форма переходу речовини в конденсований стан є потужним інструментом формування структурно рівноважних шарів з необхідними фазовим складом та структурними особливостями ("архітектурою") і, таким чином, являє собою перспективний засіб вирішення цілого ряду актуальних наукових і практичних завдань сьогодення. Прояв просторово розподіленої та фазової селективностей зародження й росту шарів визначається вибірковою конденсацією тільки тих атомів, які утворили з ростовою поверхнею хімічні зв'язки з енергією, що перевищує деяке критичне значення (Екр). При цьому формування конденсату відбувається без вторинного зародкоутворення, ростової коалесценції і суттєвого впливу дифузійного поля адатомів. Механізми нерівноважної конденсації в основному визначаються не термодинамічною системою "пара-конденсат", а "індивідуальними можливостями" окремого атома, що конденсується, щодо створення досить міцних хімічних зв'язків. Таке маніпулювання речовиною на атомно-молекулярному рівні значною мірою дозволяє віднести нерівноважну конденсацію до нанотехнологічного напряму. У даній роботі показано, що за умови нерівноважного переходу речовини в конденсований стан формуються високопористі шари у вигляді різних за "архітектурою" мікро- і наноструктур, які можуть знайти застосування в сенсорній техніці, як каталізатори, ультратонкі фільтри і т. ін.
Важливого значення набуває також перспектива управління вибірковим фазоутворенням. У зв'язку з цим значний інтерес становить селективне формування конденсатів у вигляді алмазного або алмазоподібного станів при нерівноважному осадженні вуглецю.
На сьогодні закономірності селективного зародження та росту конденсатів у нерівноважних умовах практично не вивчені. Знання цих закономірностей дозволить, з одного боку, значно розширити сучасні уявлення про механізми конденсації речовини, а з іншого – визначить нові альтернативні можливості технологій синтезу вакуумних шарів, перспективних для практичного використання. Тому, з огляду на вищевикладене, дана робота являє собою вирішення ряду актуальних на сьогодні завдань і має значну перспективу свого подальшого розвитку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана на кафедрі фізичної електроніки Сумського державного університету за підтримки Міністерства освіти і науки України в рамках держбюджетної теми № U000773 – "Вплив статичної деформації і температури на електрофізичні властивості багатошарових плівкових систем".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Структуроутворення шарів Al, Cu, Ni, Сr, Ta, Ti та C при нерівноважному переході речовини в конденсований стан

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок