Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Ti,V,Ag,Pd}-Li-{Si,Ge} ТА Cu-Li-Si.

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Ti,V,Ag,Pd}-Li-{Si,Ge} ТА Cu-Li-Si.

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Ti,V,Ag,Pd}-Li-{Si,Ge} ТА Cu-Li-Si.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,99 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КЕВОРКОВ ДМИТРО ГЕОРГІЙОВИЧ
УДК 546.736.4; 669.018
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК
У СИСТЕМАХ {Ti,V,Ag,Pd}-Li-{Si,Ge} ТА Cu-Li-Si.
02.00.01 - неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівському державному університеті імені Івана Франка на кафедрі неорганічної хімії.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, доцент Павлюк Володимир Васильович, Львівський державний університет імені Івана Франка, професор кафедри неорганічної хімії.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор, Переш Євген Юлійович, Ужгородський державний університет, завідувач кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент, Кирчів Галина Іванівна, Львівська академія ветеринарної медицини, доцент кафедри хімії
Провідна установа -Інститут загальної та неорганічної хімії НАН України, м. Київ
 
Захист дисертації відбудеться 12 січня 1999р. о 15:00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 290005, Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського державного університету ім. І.Франка (290002, Львів, вул. Драгоманова, 5)
Автореферат розіслано 11 грудня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Швидкий розвиток сучасної науки та техніки вимагає проведення експериментальних досліджень все більш складних багатокомпонентних металічних систем. Основою такого пошуку є вивчення фазових діаграм стану, які відображають взаємодію компонентів у металічних системах, та кристалічної структури сполук.
Останнім часом широко досліджуються можливості впровадження інтерметалічних сполук перехідних металів. Сплави титану та ванадію завдяки високій механічній міцності, легкості, тугоплавкості, стійкості до корозії широко використовуються як конструкційні матеріали . Мідь та її сплави за рахунок надзвичайно цінних фізико-хімічних властивостей знайшли застосування в усіх галузях промисловості. Їх використовують в електротехніці, теплообмінних системах, як легуючі добавки і каталізатори. Сплави паладію та срібла внаслідок своєї малої хімічної активності впроваджені в медицині для виготовлення внутрішніх протезів. В електротехніці їх використовують в термоелементах та як електричні контакти. Також паладій і срібло застосовуються в хімічній промисловості як каталізатори.
У сучасному виробництві починають широко впроваджуватися сплави літію. Вони використовуються в атомній, авіаційній, автомобільній, металургійній промисловостях. Літій також застосовується як легуюча домішка до різних матеріалів для покращення їх механічних характеристик, підвищення корозійної стійкості та для створення надлегких сплавів.
Унікальні електричні, магнітні та оптичні властивості сплавів елементів головної підгрупи четвертої групи періодичної системи є надзвичайно важливі для створення електронних технологій, приладобудування.
Однак, до теперішнього часу трьохкомпонентні системи з перехідними металами, Літієм та р-елементами IV-групи залишаються мало вивченими. Літературні дані про діаграми стану та кристалічні структури інтерметалічних сполук трьохкомпонентних систем з перехідними металами, які знаходяться на початку періодів періодичної системи, практично відсутні. Літературні відомості про трьохкомпонентні системи з участю металів, що знаходяться у кінці періодів є неповні і часто суперечливі.
Тому, для узагальнення типів взаємодії компонентів у даних системах, було необхідно провести дослідження як нових систем, так і таких, які були раніше вивчені частково. Це стало основою для вибору систем, які були досліджені в процесі виконання даної дисертаційної роботи.
Вивчення систем {Ag,Pd}-Li-{Si,Ge} та Cu-Li-Si дозволило доповнити та виправити літературні дані, а дослідження нових систем {Ti,V}-Li-{Si,Ge} дало можливість порівняти характер взаємодії у трьохкомпонентних системах з перехідними елементами початку та кінця періодів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ ТА КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК У СИСТЕМАХ {Ti,V,Ag,Pd}-Li-{Si,Ge} ТА Cu-Li-Si.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок