Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морські кліщі (Halacaridae: Acari) північно-західної частини Чорного моря: видова різноманітність ТА екологія

Морські кліщі (Halacaridae: Acari) північно-західної частини Чорного моря: видова різноманітність ТА екологія

Назва:
Морські кліщі (Halacaridae: Acari) північно-західної частини Чорного моря: видова різноманітність ТА екологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут біології південних морів ім. О.О. Ковалевського
 
УДК 595.42 : 574.5 (262.5)
ГЕЛЬМБОЛЬДТ
Марія Володимирівна
Морські кліщі (Halacaridae: Acari) північно-західної частини Чорного моря: видова різноманітність ТА екологія
03.00.17 – гідробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Севастополь - 2002
Диссертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському філіалі Інституту біології південних морів ім. О.О. Ковалевського НАН України
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор,
академiк НАН України
Зайцев Ювеналій Петрович
Оф ІнБПМ НАНУ,
головной науковий співробітник
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник
Сергеєва Неллі Григорівна
Ін БПМ НАНУ, в.о. завідувача відділу
кандидат біологічних наук,
Кісельова Галина Олександрівна,
доцент Таврійського національного університету
ім. В.І. Вернадського, Міністерство освіти та науки України
Провідна установа: | Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, біологічний факультет
Міністерство освіти та науки України,
м. Одеса
Захист відбудеться “__5__”__листопада___2003 р. о __11.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01 Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, м. Севастополь, пр. Нахімова, 2.
З дісертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології південних морів НАН України за адресою: 99011, г. Севастополь, пр. Нахимова, 2.
Автореферат розісланий “__24_”вересня___2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 50.214.01,
кандидат біологічних наук Неврова О.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Морські кліщі родини Halacaridae Murray, 1876 – постійний компонент мейобентосу. Це дуже поширена і різноманітна за видовим складом група організмів, яка в Світовому океані налічує близько 900 морських видів (36 родів). В Чорному морі морські кліщі населяють порівняно невеликі глибини, оскільки глибоководна частина моря не придатна для життя тварин-аеробів через сірководневе зараження. В прибережних біотопах і біоценозах морські кліщі, як і інші організми мейобентосу, виконують важливу роль в кругообігу органічної речовини, безпосереднє споживання якої неможливе або енергетично не вигідне іншим більш великим за розмірамі тваринам.
Актуальність теми визначається відсутністю систематичних даних про фауну і екологію морських кліщів прибережних біоценозів північно-західної частини Чорного моря (ПЗЧМ), зростаючим інтересом дослідників і урядових установ до проблеми вивчення і збереження біологічної різноманітності Чорноморського басейну. Дані про видовий склад і роль морських кліщів у формуванні щільності поселень і біомаси мейобентосу різних біотопів і біоценозів можуть бути використані при оцінці стану екосистеми ПЗЧМ в умовах антропогенного евтрофування.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вивчення фауни і екології морських кліщів проводили у межах фундаментальних досліджень з держбюджетної тематики Національної академії наук України: “Вивчення основ формування і мінливості екосистем морських вод України для управління біологічним різноманіттям і біологічною продукцією в умовах антропогенного впливу” (№ ДР 0201U001251) і “Основи формування біологічного різноманіття прибережних морських і приморських водних екосистем”(№ ДР 0101U000163), науково-дослідної теми “Базові дослідження морського середовища Одеського порту” як розділу Національного плану України по виконанню Міжнародної програми “Глобаласт”. Автор брав безпосередню участь в дослідженнях як виконавець.
Мета і задачі роботи. Мета дослідження – вивчити видовий склад і екологію морських кліщів різних біотопів і біоценозів ПЗЧМ, простежити за змінами, що відбулися у фауні морських кліщів прибережної зони моря та в екологічних умовах за двадцятирічний період антропогенного евтрофування.
Для досягнення вказаної мети були поставлені і вирішувалися слідуючі задачі:
·
вивчити видовий склад таксоцену, просторовий і кількісний розподіл морських кліщів в різних прибережних біотопах і біоценозах;
·
вивчити життєві цикли деяких масових видів морських кліщів;
·
виявити залежність морфології морських кліщів від особливостей біотопу на прикладі видів, що є типовими для ПЗЧМ;
·
провести порівняльну оцінку фауни морських кліщів північно-західної частини, інших районів Чорного моря і Світового океану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Морські кліщі (Halacaridae: Acari) північно-західної частини Чорного моря: видова різноманітність ТА екологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок