Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання

Загрузка...

Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання / сторінка 10

Назва:
Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Ефект гетерозису більшою мірою проявляється за вищого рівня вирощування і годівлі. Корови кінцевої умовної кровності за поліпшувальною голштинською породою (75в окремих випадках мають перевагу над тваринами іншої “кровності” за ефективністю довічного використання та показниками за окремі лактації. З огляду на зниження тривалості використання корів за будь-яких умов утримання зворотне схрещування є недоцільним.
7. За ефективністю довічного використання найкращий ефект поєднуваності виявляє поєднання бугаїв лінії Ріфлекшн Соврін з матками ліній Ранда , Аннас Адема і Роттерда Пауля 36498 та бугаїв лінії Віс Бек Айдіала 0933122 і маток лінії Ріфлекшн Совріна .
8. Селекційні внутрішньопорідні групи корів української чорно-рябої молочної породи є переважно консолідованими за ознаками тривалості та ефективності довічного використання. Ступінь фенотипової консолідації змінюється залежно від характеру успадкування ознак і рівня ієрархії селекційної групи у породі як біологічній системі. Найвищий середній рівень консолідації за досліджуваними ознаками притаманний групам напівсестер за батьком як найнижчим (первинним) у внутрішньопорідній ієрархії та найтіснішим за ступенем спорідненості зі спільним предком. В середньому за всіма ознаками найвищим ступенем препотентності відзначається бугай Спринтер 636. Серед ліній та родин найвищий рівень консолідованості виявляють корови лінії Інка Сьюпрім Ріфлекшн та родин Ромашки 362 і Волошки 6262.
9. За існуючих сезонних особливостей годівлі та утримання тварин сезон першого отелення справляє помітний вплив на продуктивність корів за окремі лактації (особливо першу), який до певної міри зберігається і за загальною ефективністю довічного використання. За таких умов перевагу мають тварини зимового і осіннього сезонів отелення, а менш бажаним є перше отелення влітку. Рік народження має дещо нижчий, ніж рік отелення вплив на ефективність довічного використання корів.
10. У середньому найвищим серед досліджених показників онтогенетичного розвитку і власної продуктивності достовірним зв’язком (співвідносною мінливістю) з ефективністю довічного використання відзначаються показники надою корів за окремі лактації (0,30-0,77), починаючи з першої. Зв’язок показників ефективності довічного використання з відтворною здатністю корів, віком отелень, динамікою живої маси від народження до 24-місячного віку та інтенсивністю її формування, екстер’єром тварин виявився в основному невисоким, різноспрямованим і переважно недостовірним.
11. Засобами покрокового регресійного аналізу розроблено лінійні рівняння множинної регресії, які описують до 99мінливості показників ефективності довічного використання, що забезпечує гранично високу надійність їх прогнозування за комплексом ознак продуктивності матері, динаміки живої маси телиць та екстер’єру і продуктивності первісток і робить можливим опосередкований прогнозуючий добір серед первісток за майбутньою тривалістю та ефективністю довічного використання корів.
12. Економічна ефективність раннього прогнозуючого добору серед первісток за тривалістю та ефективністю довічного використання чорно-рябої молочної худоби становить 432,3 грн. на корову за рік.
Пропозиції виробництву
1. Задля підвищення ефективності довічного використання корів доцільно застосовувати прогнозуючий добір за надоєм первісток та з використанням розроблених рівнянь множинної регресії.
2. Мінімізація негативного впливу сезонних чинників за планування рівномірних отелень первісток впродовж року має здійснюватись шляхом покращання годівлі тварин взимку та навесні.
3. Селекцію за ефективністю довічного використання в досліджуваному стаді доцільніше вести за переважаючого масового добору.
Список публікацій за темою дисертації:
1. Бодак Н.Л., Полупан Ю.П. Адаптаційні та генетичні аспекти ефективності довічного використання чорно-рябої молочної худоби // Розведення і генетика тварин: Мат-ли міжнар. наук.-практ. конф., присвяченій 90-річчю з дня народження І.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок