Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання

Загрузка...

Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання / сторінка 3

Назва:
Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
До вибірки включено все поголів’я корів (1655 голів) чорно-рябої породи та її помісей різної умовної кровності з голштинською, що вперше отелились впродовж 1979-1991 років та вибули зі стада після закінчення щонайменше першої лактації тривалістю понад 110 днів. Дослідження здійснювались за наведеною на рисунку 1 загальною схемою.
Ефективність довічного використання оцінювали за показниками тривалості життя, господарського використання, лактування, числа лактацій за життя, довічним надоєм і виходом молочного жиру і середнім довічним вмістом жиру в молоці. З комплексних показників ефективності довічного використання обчислювали серед-
Рис. 1. Загальна схема досліджень.


ній надій (кг) за один день життя, господарського використання та лактування.
Відтворну здатність корів оцінювали за коефіцієнтом відтворної здатності після першого та другого отелень.
З метою оцінки впливу (зв’язку) онтогенетичного розвитку на ефективність довічного використання на частині підконтрольного поголів’я вивчали динаміку живої маси телиць (n ) і екстер’єрні особливості (n ) первісток. Обчислювали також середньодобові прирости живої маси.
Інтенсивність формування живої маси телиць розглядали також як конституційну ознаку з обчисленням пропонованого Ю.К. Свєчиним (1979) індексу спадання відносної швидкості росту. При цьому, крім пропонованих Ю.К. Свєчиним для великої рогатої худоби періодів порівняння від народження до 6 місяців і від 6 місяців до року апробовано співвідношення відносних приростів за інші рівні за тривалістю періоди першого року постнатального онтогенетичного розвитку (3-6...6-9, 3-6...9-12, 1-6...7-12 і 6-9...9-12 місяців).
Для визначення наявності, напрямку і ступеня зв’язку непрямих (предикторних) ознак онтогенетичного розвитку і продуктивності корів за окремі лактації з показниками ефективності їх довічного використання застосовували кореляційний та регресійний, а також метод групувань з обчисленням основних параметрів варіаційного ряду для усієї вибірки та кожної виділеної градації (групи) за досліджуваним фактором впливу.
Для оцінки впливу систематичних факторів середовища здійснювали групування за роком і сезоном народження корів та їх першого отелення.
Успадковуваність селекціонованих ознак визначали методом подвоєння парної кореляції їхнього прояву у суміжних поколіннях (52 пари „мати-дочка”) і визначенням сили впливу походження за батьком на мінливість досліджуваної ознаки засобами однофакторного дисперсійного аналізу. Крім успадковуваності, генетичну детермінацію досліджуваних ознак оцінювали також шляхом визначення методом однофакторного дисперсійного аналізу сили впливу належності корови до лінії (12 градацій організованого фактора), родини (105 градацій), умовної кровності за голштинською породою (11 градацій) і місця (країни) народження (6 градацій).
Ступінь міжгрупової диференціації оцінювали також шляхом порівняння групових середніх арифметичних величин за кожною досліджуваною ознакою.
З огляду на встановлену істотну різницю селекціонованих ознак залежно від року першого отелення, крім статистичного аналізу за усією вибіркою проводили дослідження і за групами корів за однакових умов вирощування і годівлі. Останні оцінювали опосередковано через середній надій первісток різних років першого отелення (3723 кг у корів 1979-1984 років отелення і 5673 кг – 1986-1991 років).
Ступінь фенотипової консолідації селекційних груп оцінювали за пропонованими Ю.П. Полупаном (1996) коефіцієнтами (К1 і К2).
Для визначення характеру успадкування досліджуваних ознак при схрещуванні обчислювали ефект гетерозису (h) за методом D.(1973).
Обробку результатів досліджень здійснювали методами математичної статистики і біометрії з використанням програмованого мікрокалькулятора “Електроніка МК-52” (Ю.П. Полупан, 1988) та засобами програмного пакету „STATISTICA-6.0” на ПЕОМ (В.П. Боровиков, 2001).
Результати досліджень
Оцінка досліджуваного стада. Інтенсивні процеси породоутворення у стаді племзаводу “Бортничі” впродовж досліджуваного періоду зумовили підвищений рівень середньорічного ремонту стада.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок