Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання

Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання / сторінка 9

Назва:
Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Проте, найнижчий ступінь консолідації (К=-0,001) притаманний помісям першого покоління (50% умовної кровності за голштинською породою), що логічно пояснюється максимальним рівнем (стовідсотково) гетерозиготності за генетичним матеріалом порід, що схрещуються. У помісей подальших поколінь рівень консолідації підвищується з максимальним її ступенем у груп корів умовної кровності за голштинською породою 12,5% і 93,7% (відповідно К=0,179 та 0,340). Зазначене дає підстави прогнозувати можливість підвищення ступеня фенотипової консолідації селекційних груп тварин української чорно-рябої молочної породи за ознаками тривалості та ефективності довічного використання за кваліфікованих методів подальшої селекції у поколіннях бажаної умовної кровності.
Розрахункова економічна ефективність довічного використання тварин навіть лише за опосередкованого прогнозуючого добору за предикторною ознакою надою первісток складає 432,3 грн. на одну корову за рік у фактичних цінах 2005 року.
Обчислений економічний ефект розглядається як мінімальний. Він істотно підвищуватиметься за використання розроблених рівнянь множинної регресії та за врахування іншої одержуваної за додаткових 26 днів господарського використання продукції (приплід, гній тощо).
Висновки
1. Тривалість та ефективність довічного використання корів чорно-рябої молочної худоби зумовлюються сукупною дією генотипових (походження за батьком, спадковість матері, умовна кровність за поліпшувальною голштинською породою, належність до лінії, родини, країни селекції) і паратипових (рівень вирощування і годівлі, рік і сезон народження і отелення) чинників. Урахування встановлених закономірностей генотипової та паратипової детермінації, виявленої співвідносної мінливості з окремими ознаками онтогенетичного розвитку та продуктивності за окремі лактації, використання розроблених методів раннього зажиттєвого прогнозування і опосередкованого добору забезпечує можливість ефективної селекції за тривалістю та ефективністю довічного використання корів і сприяє підвищенню загальної прибутковості галузі молочного скотарства.
2. Середня тривалість життя корів за інтенсивних породотворних процесів генезису української чорно-рябої молочної породи становить 2224 ± ,6 дні за тривалості використання у стаді впродовж 3,2 лактацій, коефіцієнта господарського використання 57,9довічного надою 19388 ± ,5 кг і надою на один день життя 8,04 ± ,077 кг, господарського використання – 14,71 ± 0,085 кг і лактування – 17,68 ± ,091 кг за нормального розподілу, що дозволяє зробити достовірні висновки за встановленими закономірностями.
3. Походження за батьком зумовлює 10-22загальної фенотипової мінливості показників тривалості та ефективності довічного використання корів за більш істотного впливу спадковості батька на середній надій на один день лактування, господарського використання і середній довічний вміст жиру в молоці. Поліпшувачами окремих показників довічного використання є бугаї Монтфреч (родоначальник заводської лінії української чорно-рябої молочної породи), Аннас Грете , Едельвейс , Жемчужний і Флейдіал Іновейшн за високого рівня міжгрупової диференціації груп напівсестер за батьком.
4. Успадковуваність окремих показників тривалості та ефективності довічного використання корів за шляхом „мати-дочка” становить від 10 до 51що засвідчує значну частку адитивної складової у загальній генотиповій варіансі та деяку перевагу перспектив масового добору порівняно з до певної міри ефективним добором серед оцінених за потомством плідників.
5. Встановлено помітний ступінь міжгрупової диференціації за ефективністю довічного використання корів різних ліній та родин. Належність до ліній зумовлює 4-12загальної фенотипової мінливості за окремими показниками тривалості та ефективності довічного використання корів, належність до родини – 17-28
6. Збільшення умовної кровності тварин української чорно-рябої молочної породи за голштинською за достатньо високого рівня продуктивності стада сприяє підвищенню ефективності довічного використання корів за прояву, певною мірою, ефекту гетерозису за тривалістю життя та господарського використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Селекція чорно-рябої худоби за ефективністю довічного використання

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок