Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Народний Рух України: Волинська регіональна організація на зламі 80–90-х років

Народний Рух України: Волинська регіональна організація на зламі 80–90-х років

Назва:
Народний Рух України: Волинська регіональна організація на зламі 80–90-х років
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича
Інститут народознавства
Тиский Михайло Григорович
УДК 94(477.82)“1989-1991”
Народний Рух України: Волинська регіональна організація
на зламі 80–90-х років
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Волинського державного університету ім. Лесі Українки.
Науковий керівник: Баран Володимир Кіндратович,
доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри новітньої історії України Волинського державного університету ім. Лесі Українки
Офіційні опоненти: Сергійчук Володимир Іванович,
доктор історичних наук, професор, директор Центру українознавства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Зайцев Юрій Дмитрович,
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України другої половини XX ст.
Захист відбудеться 8 лютого 2005 року о 15-й год. на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д 35.222.01 для захисту дисертацій в Інституті українознавства ім. Івана Крип’якевича та Інституті народознавства НАН України (79026, Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. Івана Крип’якевича НАН України (79026, Львів, вул. Козел ьницька, 4).
Автореферат розісланий 7 січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук І.Г.Патер


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Проголошення в 1991 році незалежності України стало результатом тривалих національно-визвольних змагань українського народу, в ході яких назавжди увійшли в історію Хмельниччина, Гайдамаччина, Коліївщина, визвольна боротьба УНР та збройний супротив ОУН і УПА у XX столітті.
Становлення Народного Руху України відбувалося в період поступового занепаду колоніального тоталітарного режиму на уже досить підготовленому ґрунті завдяки діяльності в Україні у 60–80-х роках дисидентського і правозахисного руху. Передумовами виникнення Руху стали спадкоємність мети національно-визвольних змагань українського народу та лібералізація суспільно-політичного життя в країні, що відбувалася в рамках оголошеної М. Горбачовим перебудови. Народний Рух України, що зародився в середовищі національної інтелігенції, покликав народ до відродження його суспільно-політичної свідомості, увійшов в історію нашої держави як національно-визвольний рух.
Суспільно-політичне пробудження в регіонах України проходило в контексті загальноукраїнського національного відродження. Проте цей процес відзначався певними регіональними особливостями, що формувалися під впливом географічних, економічних, історичних і політичних факторів.
Така регіональна самобутність, що складалася протягом тривалого часу, й донині є досить виразною і потребує подальшого вивчення.
У порівнянні з іншими регіонами України, зокрема Галичиною, зародження Народного Руху на Волині проходило з деяким запізненням. Регіональна організація у своїй діяльності спиралася передусім на підтримку національно свідомої інтелігенції, яка не співпрацювала з партійними комітетами, колишніх політв’язнів, членів ОУН, УПА та їхніх родин.
У процесі демократизації суспільства вкрай необхідні були знання з історії зародження перших громадсько-політичних організацій та політичних партій в окремих регіонах. У зв’язку з цим актуальними залишаються дослідження Народного Руху, зокрема його Волинської регіональної організації.
Об'єкт дослідження – Народний Рух України, предмет – Волинська регіональна організація в контексті загальноукраїнського процесу національного та суспільно-політичного відродження.
Мета дисертаційного дослідження – на основі переосмислення здобутків історіографії, вивчення архівних та інших документів і матеріалів з’ясувати основні етапи становлення та діяльності Волинської регіональної організації НРУ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Народний Рух України: Волинська регіональна організація на зламі 80–90-х років

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок