Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ К. ШИМАНОВСЬКОГО (ДО ПРОБЛЕМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ КОМПОЗИТОРА)

КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ К. ШИМАНОВСЬКОГО (ДО ПРОБЛЕМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ КОМПОЗИТОРА)

Назва:
КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ К. ШИМАНОВСЬКОГО (ДО ПРОБЛЕМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ КОМПОЗИТОРА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І. ЧАЙКОВСЬКОГО
Середенко Анна Михайлівна
УДК – 785.7+781.5 (438)
КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ К. ШИМАНОВСЬКОГО
(ДО ПРОБЛЕМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ КОМПОЗИТОРА)
17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії зарубіжної музики Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор Лащенко Анатолій Петрович, Національна музична академія України ім.П.І. Чайковського, проректор з наукової роботи, професор кафедри хорового диригування
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор Москаленко Віктор Григорович, Національна музична академія України ім.П.І. Чайковського, професор кафедри теорії музики кандидат мистецтвознавства, доцент Сердюк Олександр Віталійович, Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), доцент кафедри культурології
Провідна установа : Одеська державна консерваторія ім. А.В. Нежданової, кафедра історії зарубіжної музики та музичної етнографії
Захист відбудеться 27.06.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук у Національній музичній академії України ім. П.І. Чайковського за адресою: 01001, м. Київ – 1, вул. Архітектора Городецького, 1/3, ІІ поверх, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського.
Автореферат розіслано25.05.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства І.М. Коханик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Діяльність одного з найвизначніших представників польської композиторської школи ХХ сторіччя Кароля Шимановського стала, за визначенням дослідників, історичним поворотом у розвитку польського музичного мистецтва. Це були часи активного оновлення, що накреслило поступальний розвиток всієї польської культури. Специфіка культурно-історичного контексту визначалася інтенсивною взаємодією полярних художніх явищ. Естетичні засади творчості Шимановського формувалися на перетині різних культурних тенденцій. Минуле і сучасність, європейське та національне відбивалися у свідомості митця крізь призму самобутнього світосприйняття. Традиції західноєвропейської культури і національного мистецтва, культурно-історична спадщина у всій її різнобарвності поєднувалися із найновішими відкриттями та експериментами і визначили специфіку стилю Шимановського, особливості раннього, середнього та пізнього періодів його творчості. Усі ці три періоди знайшли яскравий і своєрідний відбиток у камерно-інструментальних творах митця, які можна розглядати як самостійний стильовий прошарок його різножанрової творчості.
Питання вивчення стилю мають давню традицію і у витоках пов'язані з формуванням самої теорії мистецтва. Кожен історичний етап висуває свої критерії розуміння стилю, проникнення у секрети якого можна назвати однією з “вічних”, завжди актуальних тем наукового пізнання. У цьому зв'язку актуальним є дослідження індивідуального стилю творчості Кароля Шимановського, виходячи з особливостей його проявів у галузі камерно-інструментальної музики. Останній аспект вивчення його спадщини ще на став предметом грунтовної наукової розробки. Цінні спостереження досить розпорошені в існуючій літературі, яка стосується різних питань творчості польського композитора. Камерно-інструментальні його твори вже давно закріпилися у виконавській практиці, однак залишилися поза увагою спеціалістів-музикознавців, які всебічно досліджували інші сфери його творчості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана за планами науково-дослідної роботи Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського, кафедри камерного ансамблю та кафедри історії зарубіжної музики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КАМЕРНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНА ТВОРЧІСТЬ К. ШИМАНОВСЬКОГО (ДО ПРОБЛЕМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО СТИЛЮ КОМПОЗИТОРА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок