Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА 1982 РОКУ В УКРАЇНІ : ПЛАНИ ТА РЕАЛІЇ

ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА 1982 РОКУ В УКРАЇНІ : ПЛАНИ ТА РЕАЛІЇ

Назва:
ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА 1982 РОКУ В УКРАЇНІ : ПЛАНИ ТА РЕАЛІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,07 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Мазур Оксана Олександрівна
УДК 94 (477) „1982/1991”
ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА 1982 РОКУ В УКРАЇНІ :
ПЛАНИ ТА РЕАЛІЇ
Спеціальність 07.00.01. – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРКАСИ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
МОРОЗОВ АНАТОЛІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
завідувач кафедри новітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
ПАДАЛКА СЕРГІЙ СЕМЕНОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник
відділу новітньої історії і політики
кандидат історичних наук, доцент
ЛУБКО ІННА МИКОЛАЇВНА,
Черкаський національний університет
імені Богдана Хмельницького,
доцент кафедри права
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України
Захист відбудеться “31”травня о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім.211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22)
Автореферат розісланий “28” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед цілого ряду складних і болючих питань, з якими зіткнулася Україна в роки переходу до ринкової економіки, однією з найважливіших і найгостріших як в економічному, так і в соціальному відношенні виявилася проблема трансформації аграрного сектора народного господарства, високий рівень розвитку якого є не лише основною умовою продовольчого та сировинного забезпечення, а й важливим фактором політичної стабільності у суспільстві.
Сучасна політика соціально-економічних перетворень на селі вимагає належного наукового обгрунтування, важливою складовою якого є врахування конкретно-історичних особливостей вітчизняного сільського господарства. Об’єктивне висвітлення проблем минулого українського села, попередніх спроб подолання його технічної і соціальної відсталості сприятиме формуванню у широкої громадськості почуття поваги до хлібороба, усвідомлення нею величезного боргу, який потрібно повернути селу за неоплачену працю і соціально-побутову невлаштованість його мешканців впродовж багатьох минулих десятиліть, переконає суспільство у необхідності концентрації зусиль для виведення сільського господарства з кризи, створення для цього на селі необхідних виробничих та культурно-побутових умов.
Особливість сучасної ситуації в сільському господарстві України полягає в тому, що для становлення розвинутої ринкової економіки, суттю якої є вільне підприємництво, необхідно все ж проводити досить активну державно-регуляторну політику, чітко керовану урядовими структурами. Сьогодні триває пошук ефективних шляхів, форм та методів розвитку аграрного сектора економіки, науково обгрунтованої концепції ринкового господарювання на селі, яка б враховувала і світовий досвід, і національну конкретну специфіку, і вітчизняні здобутки у цій сфері.
Виходячи з цього, цілком актуальним є вивчення досвіду державного регулювання аграрного сектора економіки України в період спроби реалізувати в життя комплекс масштабних заходів, намічених Продовольчою програмою 1982 року. Незважаючи на те, що сформульовані в програмі завдання залишилися не реалізованими, було б нерозумно не врахувати досвід як позитивний, так і негативний, отриманий в ході практичного вирішення цілого ряду її завдань. Це дозволяє не лише врахувати попередні напрацювання, а й уникнути помилок у ході новітніх аграрних трансформацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА 1982 РОКУ В УКРАЇНІ : ПЛАНИ ТА РЕАЛІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок