Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 8173 of 8192 bytes in /var/www/br/data/www/kohana/system/classes/kohana/core.php on line 909
ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Онищук Ярославна Володимирівна
УДК 336.27
ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу і кредиту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
КОСТІНА Ніна Іванівна,
Академія державної податкової служби України, завідувач кафедри податкової політики та оподаткування
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
БАРАНОВСЬКИЙ Олександр Іванович,
начальник аналітично-методичного управління Рахункової палати України
кандидат економічних наук
БУКОВИНСЬКИЙ Станіслав Альбінович,
керівник апарату Ради Національного банку України
Провідна установа: Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра фінансів, м.Київ
Захист відбудеться 18 вересня 2002р. о 14 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ, вул.Васильківська, 90-а, ауд.704.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розісланий 09 липня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жилінська О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Формування ринкової моделі економіки змінює підходи до використання державних фінансів для забезпечення економічного і соціального розвитку. Це посилює актуальність наукового дослідження питань, пов'язаних з використанням усіх ланок державних фінансів, в тому числі такої її важливої складової, як державний борг. В умовах трансформації економіки України питання державного боргу є досить актуальними, оскільки він тiсно вплетений в економічну систему країни, пов'язаний з соціальними та політичними процесами. Наявнiсть державного боргу, його розмiри, розмiщення i методи погашення прямо чи опосередковано впливають майже на всі сторони економічного життя держави, такі як: дефіцит державного бюджету, розмір грошової маси в обігу, що визначає темпи інфляції, звуження чи розширення сукупного попиту і пропозиції та інші. Це робить державний борг не просто засобом залучення коштів для фінансування державних потреб, але й важливим інструментом фінансової політики держави, невірне використання якого може призвести до суттєвих ускладнень, чи навіть до фінансової кризи.
Державні запозичення мають як стимулюючі, так і руйнівні наслідки, що повинно всебічно враховуватися при впровадженні економічної політики.
Розробці теоретичних засад державного боргу присвячені роботи видатних економістів минулого Ж.Бодена, Т.Гоббса, Д.Локка, А.Сміта, Д.Рікардо, А.Вагнера, Д.Мілля, П.Самуельсона, І.Озерова та інших.
Теоретичним і практичним питанням державного боргу присвячені роботи вітчизняних економістів, а саме: В.А.Андрущенка, О.І.Барановського, С.А.Буковинського, О.Д.Василика, А.С.Гальчинського, В.М.Геєця, А.І.Даниленка, М.Я.Дем”яненка, О.Д.Заруби, Б.С.Кваснюка, Н.І.Костіної, В.І.Кравченка, І.І.Лукінова, І.О.Луніної, А.М.Мороза, С.С.Осадця, К.В.Павлюк, А.М.Поддєрьогіна, Г.О.П”ятаченка, М.І.Савлука, В.М.Суторміної, В.М.Федосова, С.І.Юрія, В.А.Ющенка та інших.
Вітчизняні автори, що займалися питаннями державної заборгованості, як правило, висвітлювали окремі аспекти ролі державних запозичень, що в цілому не розкриває багатостороннього впливу (позитивного та негативного) на економічну систему України. Наукові розробки західних вчених не можуть адекватно застосуватись на українському підґрунті, оскільки базуються на засадах, які не відповідають умовам перехідної економіки.
Усе вищесказане зумовило вибір теми дисертаційного дослідження, її теоретичну і практичну значимість.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНИЙ БОРГ УКРАЇНИ В УМОВАХ РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок