Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ДВИГУНОМ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ГРУБОСТІ ДО ВАРІАЦІЙ АКТИВНОГО ОПОРУ РОТОРА

СИСТЕМА ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ДВИГУНОМ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ГРУБОСТІ ДО ВАРІАЦІЙ АКТИВНОГО ОПОРУ РОТОРА

Назва:
СИСТЕМА ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ДВИГУНОМ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ГРУБОСТІ ДО ВАРІАЦІЙ АКТИВНОГО ОПОРУ РОТОРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,80 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
КОВБАСА Сергій Миколайович
УДК 621.313.333.1: 62-83
СИСТЕМА ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ДВИГУНОМ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ГРУБОСТІ ДО ВАРІАЦІЙ АКТИВНОГО ОПОРУ РОТОРА
Спеціальність 05.09.03 – електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі автоматизації електромеханічних систем та електроприводу Національного технічного університету України „КПІ” Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Пересада Сергій Михайлович,
Національний технічний університет України „КПІ”,
професор кафедри автоматизації електромеханічних систем та електроприводу.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Волков Ігор Володимирович,
завідувач відділу систем стабілізованого струму Інституту електродинаміки НАН України;
кандидат технічних наук, доцент
Войтенко Володимир Павлович,
Чернігівський державний технологічний університет, доцент кафедри промислової електроніки.
Провідна установа Донецький національний технічний університет
(кафедра електроприводу та автоматизації промислових установок) МОН України.
Захист відбудеться “27” жовтня 2004р. об 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, Київ–57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано “24” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Федій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Сучасні електромеханічні системи автоматизації технологічних установок грають визначну роль у підвищенні показників якості та енергетичної ефективності технологічного обладнання. Системи векторного керування асинхронними двигунами (АД) є одними з найбільш розповсюджених в електромеханічних системах автоматизації широкого класу технологічних об’єктів, в яких пред’являються підвищені вимоги до динамічних та статичних показників якості керування. До таких об’єктів у першу чергу відносяться системи керування рухом в металообробних станках, роботах, гнучкому автоматизованому виробництві, спеціальній техніці. Векторно-керований асинхронний електропривод все частіше використовується також в застосуваннях з менш жорсткими вимогами до динамічних показників якості керування: приводи головного руху та допоміжні електроприводи різноманітних агрегатів і установок в металообробці, прокатному виробництві, хімічній промисловості.
Проблема керування АД являє собою складну нелінійну багатомірну задачу з частково-вимірюваним вектором змінних стану, повний розв’язок якої до цього часу не знайдено. В тому числі недостатньо досліджена поведінка систем векторного керування при варіаціях параметрів асинхронної машини, найбільш критичним з яких є активний опір роторного кола, що є недоступним для вимірювання і може значно змінюватися в процесі роботи машини внаслідок теплових процесів.
Актуальність теми. Більшість існуючих методів векторного керування, у тому числі такі, які реалізовані в серійних електроприводах, демонструють суттєву чутливість до варіацій активного опору роторного кола, що призводить до значних втрат якості керування, зниження показників енергетичної ефективності процесу електромеханічного перетворення енергії.
Для компенсації варіацій активного опору ротора в системах векторного керування можливо використовувати підхід, що базується на теорії адаптивних систем. В такому випадку досягається повна асимптотична компенсація варіацій активного опору ротора без обмежень на діапазон його зміни. Недоліком адаптивних систем є їх чутливість до змін або невизначеності тих параметрів, які не ідентифікуються, а також їх складність. Тому вони до цього часу мають обмежене застосування. Альтернативним є підхід з використанням теорії грубих (робастних) систем, які, звичайно, забезпечують більш прості рішення при частковій компенсації обмежених варіацій змінного параметру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СИСТЕМА ВЕКТОРНОГО КЕРУВАННЯ АСИНХРОННИМ ДВИГУНОМ З ВЛАСТИВОСТЯМИ ГРУБОСТІ ДО ВАРІАЦІЙ АКТИВНОГО ОПОРУ РОТОРА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок