Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ В ПИЛОВІЙ ПЛАЗМІ КОСМОСУ

ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ В ПИЛОВІЙ ПЛАЗМІ КОСМОСУ

Назва:
ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ В ПИЛОВІЙ ПЛАЗМІ КОСМОСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський університет
імені Тараса Шевченка
Коцаренко Анатолій Миколайович
УДК 533.951
ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ В ПИЛОВІЙ ПЛАЗМІ КОСМОСУ
Спеціальність 01.04.02 - теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі астрономії та фізики космосу Київського університету імені Тараса Шевченка та в науковому центрі CIICAp, UAEM, Mexico.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук
с.н.с. Мусатенко Сергій Іванович,
Астрономічна обсерваторія
при Київському університеті імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
профессор Юхимук Адам Корнілович
зав.відділом космічної плазми ГАО НАН Украіни
доктор фізико-математичних наук
професор Мальнев Вадим Миколайович
Київський університет імені Тараса Шевченка
кафедра квантової теорії поля
Провідна організація: Харківський державний університет.
Захист відбудеться «13» квітня 1999 р. o 14:30 й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 по захисту докторських дисертацій на фізичному факультеті Київського університу імені Тараса Шевченка за адресою: 252022, Київ-22, Пр-т Глушкова, 6.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці фізичного факультету Київського університу імені Тараса Шевченка за адресою: 252022, Київ-22, Пр-т Глушкова, 6.
Автореферат розісланий «10» березня 1999 р.
Вчений секретар Поперенко
спеціалізованої вченої ради Леонід Володимирович
доктор фіз.-мат. наук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. За останні десятиріччя в фізиці плазми виділився порівняно новий самостійний напрямок - фізика пилової плазми. Проводяться окремі симпозіуми та конференції, присвячені пиловій плазмі, у програму конференцій з фізики плазми включаються секції з пилової плазми. Виявилось, що пилова плазма, яка складається з електронів, іонів та заряджених частинок (гранул, пилинок), є досить розповсюдженим об’єктом як у космосі, так і в лабораторних умовах. Так, її зустрічають у міжзоряному просторі, в кільцях планет-гігантів, у плазмових хвостах комет та ін. Випадіння фрагментів комети Шумейкерів-Леві 9 призвело до генерації великої кількості пилу, що також певним чином могло мати вплив на флуктуації радіовипромінювання Юпітера в той період часу. Лабораторна плазма включає пилову плазму у багатьох випадках, оскільки завжди є процеси, які викликають руйнування стінок та електродів у лабораторних умовах і призводять до виникнення пилових компонентів. Негативну роль грає цей процес у термоядерних установках. В іоносфері та атмосфері Землі природними джерелами пилової плазми є метеорні потоки, вулканічні вибухи та вибухи штучного походження, тайфуни та землетруси, ракетні запуски, газові факели, лісові пожежі, тощо.
Теорію пилової плазми та врахування впливу пилової компоненти на властивості звичайної плазми зараз розроблено недостатньо.
Типові розміри гранул лежать у межах від долей до сотень мікрон, заряди - порядку одиниць-десятків для позитивно заряджених частинок і досягає десятків тисяч для частинок, які заряджені негативно, маси - в тисячі разів перевищують масу протона. Це призводить до того, що плазмові та циклотронні частоти гранул виявляються аномально низькими навіть у порівнянні з іонними циклотронними частотами. Тому в космічних умовах присутність пилової плазмової компоненти обумовлює різноманітні повільно змінні просторові структури (шпиці у кільцях планет-гігантів, конденсати у плазмових хвостах комет та ін.). Виключно цікавим результатом є властивість пилової плазми при достатньо великій густині гранул (але значно меншій від густини електронів) до самоорганізації з утворенням кулонівських кристалів різноманітної симетрії.
Розмір часток R пилової плазми, як вже було відмічено, досягає від мікрона до сотень мікрон, заряд часток Q, викликаний різними процесами як у об’ємі плазми (у тому числі космічній), обумовлений електронами та їх потоками. Негативний заряд, викликаний електронами досягає величини , де , - константа Больцмана,- температура електронів і е - заряд електрона.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ХВИЛЬОВІ ПРОЦЕСИ В ПИЛОВІЙ ПЛАЗМІ КОСМОСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок