Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОХВИЛЬОВА АКТИВНІСТЬ СОНЦЯ: ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЗОНІ ХРОМОСФЕРА-КОРОНА ТА ЇХ ДІАГНОСТИКА

МІКРОХВИЛЬОВА АКТИВНІСТЬ СОНЦЯ: ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЗОНІ ХРОМОСФЕРА-КОРОНА ТА ЇХ ДІАГНОСТИКА

Назва:
МІКРОХВИЛЬОВА АКТИВНІСТЬ СОНЦЯ: ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЗОНІ ХРОМОСФЕРА-КОРОНА ТА ЇХ ДІАГНОСТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,48 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ГОЛОВНА АСТРОНОМІЧНА ОБСЕРВАТОРІЯ
На правах рукопису
ЦВЄТКОВ ЛЕВ ІВАНОВИЧ
УДК 523.98
МІКРОХВИЛЬОВА АКТИВНІСТЬ СОНЦЯ:
ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЗОНІ
ХРОМОСФЕРА-КОРОНА ТА ЇХ ДІАГНОСТИКА
Спеціальність: 01.03.02 – астрофізика,
радіоастрономія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримській астрофізичній обсерваторії
Міністерства України у справах науки і технологій, Крим.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук , професор
Содін Леонід Григорович, Радіоастрономічний інститут НАН
України, головний науковий співробітник.
 
доктор фізико-математичних наук
Курочка Лев Миколайович, Астрономічна обсерваторія Київського Национального університету, провідний науковий співробітник.
доктор фізико-математичних наук
Богод Володимир Михайлович, Спеціальна астрономічна обсерваторія
Російської АН, С.-Петербургське відділення,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Головна астрономічна обсерваторія
Російської академії наук, Пулково, Санкт-Петербург.
Захист відбудеться “ 24 ” грудня 1998 року на засіданні Спеціалізованої ради Д 26.208.01 при Головній астрономічній обсерваторії НАН України ( 252650, м. Київ - 22, Голосіїв). Початок засідань об 11 годині.
 
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Головної
астрономічної обсерваторії НАН України.
Автореферат розісланий “ 26 “ листопада 1998 р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради,
кандидат фізико-математичних наук Гусєва Н.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сонячна активність виявляє широкий вплив на процеси, які відбуваются на Землі, шляхом активного або непрямого впливу на іоносферу, тропосферу і біосферу. Циклічні та спонтанні зміні окремих компонентів сонячного випромінювання сприймаються людиною і тваринами як безпосередньо, так і через зміни в погоді, кліматі, магнітному полі Землі. Виникнення сонячних спалахів, найбільш потужних явищ на Сонці, приводить до змін магнітосфери та іоносфери. Під час спалахів порушуєтся радіозв’язок на коротких хвилях, виникає радіаційна небезпека для космонавтів.
Радіоастрономічні досліження Сонця в міліметровому і короткохвильовій частині сантиметрового діапазонів цінні новизною отримуваних відомостей про фізичні процеси в перехідній області хромосфера-корона Сонця. Дослідження мікрохвильової активності і радіопульсацій Сонця у вказаних діапазонах має важливе значення для розкриття природи геліоактивності. Прогнозування сонячної активності – одна з ключових проблем сонячної і сонячно-земної фізики. В її вирішенні досягнуті певні успіхи, однак на багато важливих питань задовільних відповідей ще не отримано. Велике значення для загальної проблеми геліоактивності має облік тісного взаємозв’язку між його часовою і просторовими структурами. Особливої уваги заслуговує проблема проявлення глобальних коливань Сонця в його мікрохвильовому випромінюванні.
Для радіодіапазону характерний дуже низький енергетичний вплив на Землю, однак варіації мікрохвильового випромінювання дуже інформативні для розв’язання задач діагностики плазми сонячної атмосфери і, надалі, для оперативного прогнозу геліоактивності, що має першорядне значення для попередження негативного впливу сонячної активності на навколоземний простір і біосферу.
Відомо, що поява на диску Сонця активної області супроводжується підвищенням рівня радіовипромінювання локальних джерел (ЛД) в інтенсивності, пов’язаних з групами сонячних плям. Імовірність виникнення спалаху підвищується пропорційно рівню радіовипромінювання ЛД в інтенсивності при певній структурі розподілу поляризованого випромінювання по диску Сонця. Характер спалаху і його геоефективність залежать від спектру випромінювання супутнього радіосплеску. Через різноманітність спалахів не було запропоновано єдиної теорії, здатної пояснити кожну конкретну подію, однак, центральною особливістю спалахів є роль магнітного поля, як джерела енергії спалаху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: МІКРОХВИЛЬОВА АКТИВНІСТЬ СОНЦЯ: ФІЗИЧНІ ПРОЦЕСИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЗОНІ ХРОМОСФЕРА-КОРОНА ТА ЇХ ДІАГНОСТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок