Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА УНИКНЕННЯ БАНКРУТСТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств поліграфічної промисловості)

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА УНИКНЕННЯ БАНКРУТСТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств поліграфічної промисловості)

Назва:
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА УНИКНЕННЯ БАНКРУТСТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств поліграфічної промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ШТАНГРЕТ АНДРІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 338.242:655(477.84)
ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА УНИКНЕННЯ БАНКРУТСТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
(на прикладі підприємств поліграфічної промисловості)
Спеціальність 08.06.01. – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ЛЬВІВ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Українській академії друкарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Долішній Мар’ян Іванович
Інститут регіональних досліджень
НАН України, директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу соціально-економічних і правових
проблем розвитку підприємництва;
кандидат економічних наук
Никифорук Богдан Васильович
ВАТ “Український науково-дослідний
інститут спеціальних видів друку”, директор
Провідна установа: Ужгородський національний університет, кафедра
економіки, менеджменту та маркетингу,
Міністерство освіти і науки України, м. Ужгород.
Захист відбудеться 28 лютого 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.154.01 в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 28 березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У процесі трансформації економіки в будь-якій державі відбуваються докорінні зміни як у зовнішньому, так і внутрішньому середовищі функціонування господарюючих суб’єктів. Для цього періоду характерні спад обсягів виробництва, зниження фінансової стійкості більшості підприємств, зростання кількості банкрутств.
Внаслідок ринкових перетворень банкрутство в Україні стало реальністю. 1 липня 1992 року Верховна Рада України ввела в дію Закон “Про банкрутство”. З часу прийняття його кількість порушених справ про банкрутство невпинно зростає: так, згідно зі статистичним щорічником “Економіка України”, у 1992 році арбітражний суд порушив 20 справ про банкрутство; у 1993 – 144; у 1994 – 400; у 1995 – 3000; у 1996 – 6552; у 1997 – 9645; у 1998 – 15125; у 1999 – 18569; у 2000 році – 22653.
Загальновизнаними основними цілями інституту банкрутства в країнах з ринковою економікою є: стимулювання розвитку підприємницької діяльності і зростання ефективності економіки; контролювання господарських відносин між окремими суб’єктами ринку, забезпечення рівності прав, обов’язків і відповідальності; очищення ринків від недієздатних учасників; справедливий розподіл майна банкрута між його кредиторами; створення умов для відтворення підприємницької діяльності у випадку доцільності і бажання власників.
Становлення інститут банкрутства в Україні відбувається у надзвичайно складних умовах: він використовується, як зазначалося вище, не для ефективного і швидкого процесу реформування економіки, а й як засіб для зумисного банкрутства життєздатних підприємств з метою придбання їх за мінімальною ціною, що, у свою чергу, призводить до економічної нестабільності в країні.
Зазначена проблема торкнулася і поліграфічної промисловості. Поліграфічна продукція не вважається товаром першої необхідності, але відіграє досить важливу роль у становленні як вітчизняної економіки, так і національної ідеї. На жаль, видавничо-поліграфічна галузь України сьогодні перебуває в критичному стані. Значно скоротилися обсяги виробництва. За підсумками 2000 року половина державних підприємств видавничо-поліграфічного комплексу стала збитковою. Непродуктивні витрати робочого часу в середньому склали 21% до відпрацьованого, увесь комплекс працює у більшості випадків чотири дні на тиждень, підприємства використовують свої потужності тільки на 30-40%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТА УНИКНЕННЯ БАНКРУТСТВА ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств поліграфічної промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок