Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ

ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ / сторінка 3

Назва:
ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Севастополь, 1992), на міжнародній конференції за результатами виконання програми NATO TU Black Sea Project (Крим, Україна, 1997), а також обговорювалися на засіданні робочої групи за програмою SCOPE/UNEP "Particle Flux in the Ocean" (Гамбург, Германія, 1993), на другій міжнародній конференції "Oceanography of the Eastern Mediterranean and Black Sea" (Анкара, Туреччина, 2002) і наукових семінарах відділу екологічної фізіології водоростей ІнБПМ НАНУ.
Публікації. По темі дисертації опубліковано 14 робіт: 10 вийшло в наукових журналах і збірках наукових робіт (із них 7 - у виданнях, затверджених ВАК України), і 4 - в матеріалах і тезах міжнародних конференцій. У роботах, опублікованих в співавторстві, вклад дисертанта полягав в постановці задачі, зборі і аналізі необхідного матеріалу, їх обговорення і написанні розділів, що безпосередньо відносяться до теми представленої роботи.
Структура і об'єм роботи. Дисертація складається зі вступу, огляду літератури (розділ 1), опису матеріалів і методів досліджень (розділ 2), викладу результатів і їх обговорення (розділи 3 – 5), висновків і списку цитованої літератури. Робота викладена на 219 сторінках машинописного тексту, в які входить 47 малюнків і 31 таблиця, а також список використаних публікацій з 250 найменувань, із них 191 – іноземних.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріал і методи дослідження. Основна частина використаних в роботі гідрохімічних даних була отримана автором в 10 наукових експедиціях в різних районах Чорного моря, починаючи з вересня 1990 по травень 1994 р. Всього на 209 станціях виконано по 1230 визначень нітратів і нітритів, а також більш 500 визначень амонія.
Вміст нітритів і нітратів у воді визначали на проточному хімічному автоаналізаторі "Технiкон-II" по модифікованій методиці, що дає надійні результати в наномолярному діапазоні концентрацій (Oudot, Montel,1988). Амоній визначали по методу Седжі-Солорзано (Сапожніков, 1978). Всі вимірювання зроблені на борту судна.
Швидкості споживання нітратів і амонія мікропланктоном визначали методом мічених атомів з використанням стабільного ізотопу азоту 15N як трасера. Експерименти виконувалися у восьми наукових експедиціях в період з вересня 1990 по листопад 1993 р. на 35 станціях в глибоководній і прибережній області Чорного моря. Шістнадцять експериментів було проведено в літній, п'ять - у весняний і по сім - в осінній і зимовий періоди. Всього проведено 84 визначення швидкості споживання нітратів і 80 - амонія, в 75-ти випадках по цим результатам розрахована частка "нової" продукції.
Проби води відбирали зранку в чотирьох- або дволітрові полікарбонові посудини. Не більше, ніж за годину вносили аліквоту ізотопу у вигляді свіжо приготованих розчинів відповідних солей (K15NO3 або 15NH4Cl, збагачення 91 ат. %) із розрахунку не більш 10 % від початкової концентрації субстрата, але не менше ніж 0,03 мкМ. Як контроль на сорбцію, не пов'язану зi споживанням 15N мікропланктоном, використовували пробу з добавкою сулеми. Всі посудини експонували в кюветі з проточною морською водою на палубі при природному освітленні. Вертикальну зміну умов освітленості імітували відповідним затінюванням експериментальних склянок. Відповідно до періоду лінійного накопичення 15N в завислій речовині час експозиції складав 2 - 4 години для експериментів з амонієм і 2,5 - 6 годин - з нітратами. Мікропланктон збирали на скловолокнисті фільтри типу GF/F.
Аналіз збагачення азоту завислої речовини важким ізотопом виконували в спеціалізованій науково-дослідній лабораторії засвоєння азоту при Горьківському державному університеті (м. Нижній Новгород) емісіонно-спектральним методом на молекулярному азоті з використанням приладу 15N-аналiзатора NOI-5 фірми "Statron". Для хімічного перетворення органічного азоту в молекулярний застосовувався модифікований метод Дюма із трифазним спалюванням в закритому реакторі із міддю і оксидом міді (II) як каталізаторами. Точність визначення 15N в області від 0,3 до 1,5 ат. % у оброблених пробах була не менше 0,01 ат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок