Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ

ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ / сторінка 6

Назва:
ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Л і т о. Визначення швидкостей споживання нітратів і амонія мікропланктоном виконували протягом трьох років (у вересні 1990 і 1993 рр., в липні - серпні 1992 р.). В період температурної стратифікації вод в глибоководній області моря значного виснаження нітратів в зоні фотосинтезу не спостерігалося: на поверхні їх вміст в середньому складав 0,08 мкМ, а за рахунок збагачення нижньої частини зони фотосинтезу нітратами їх інтегральний вміст в цьому шарі в середньому досягав 7,3 мг-атм-2. Просторова і тимчасова мінливість швидкостей споживання нітратів і амонія мікропланктоном у поверхневому шарі вод глибоководної області була виражена слабо. В середньому швидкість споживання нітратів складала 5,7 1,1 нМг-1, амонія - 9,5 2,8 нМг-1, а величина f-відношення – 0,36 0,07. Інтегральна швидкість споживання нітратів в зоні фотосинтезу варіювала менш ніж в два рази (154 ± 29 мкг-атм-2г-1) і була прямо пов'язана із зміною концентрації даної сполуки в середовищі. Інтегральна швидкість споживання амонія змінювалася до п'яти разів, в середньому вона склала 252 ± 118 мкг-атм-2г-1. Вертикальний розподіл швидкостей споживання носив одномодальний характер з максимумом на глибині 10 – 20 м (рис. 4а). В основі зони фотосинтезу величина f-відношення суттєво зростала за рахунок збільшення концентрації нітратів на цих глибинах (рис. 4 б). У зоні фотосинтезу частка "нової" продукції змінювалась від 0,20 до 0,59 і лінійно зростала із збільшенням концентрації нітратів. Час обороту амонія не перевищував декількох годин і був однаковим впродовж всієї зони фотосинтезу. Для нітратів величина даного параметра в середньому була рівна добі і змінювалася з глибиною: від декількох годин в межах верхнього перемішаного шару до декількох діб в шарі термоклину.
На північно-західному шельфі моря швидкості споживання неорганічних сполук азоту мікропланктоном змінювалися від 2,2 до 28,5 нМг-1 для нітратів і від 5,3 до 16 нМг-1 для амонія. Висока просторова і тимчасова мінливість швидкостей споживання нітратів спостерігалася на фоні широкої варіабельності концентрації даної сполуки. Інтегральна швидкість споживання нітратів в північно-західній частині моря в середньому склала 255 ± 198 мкг-атм-2г-1, амонія – 254 ± 144 мкг-атм-2г-1. Вклад кожної сполуки в сумарне поглинання мінерального азоту мікропланктоном був приблизно рівним.
Швидкості споживання нітратів і амонія, отримані в літній період, співпадають з величинами, виміряними наприкінці весни і на початку осені в південній частині Чорного моря американськими і турецькими ученими (Coban-Yildiz et al., 2003).
О с і н ь. У жовтні - листопаді 1991 р., не дивлячись на слабо виражений термоклин, вміст мінерального азоту в зоні фотосинтезу у відкритій і на більшій частині прибережної акваторії моря був низьким (< 0,1 мкМ в поверхневому шарі і < 1 мг-атм-2 - в зоні фотосинтезу). Швидкості споживання в поверхневому шарі складали в середньому 3,2 1,1 нМг-1 для нітратів і 9,2 1,9 нМг-1 – для амонія. Між швидкостями поглинання і концентрацією неорганічних сполук азоту в середовищі в цей період спостерігалася пряма залежність, пов'язана з лімітацією швидкостей споживання низьким вмістом нітратів і амонія в середовищі. Двократне збільшення витрачання спостерігалося в межах фронтальних зон в області звалювання глибин, що було обумовлене інтенсивнішим надходженням нітратів в зону фотосинтезу в динамічно активних районах моря. Потік нітратів з глибинних в поверхневі шари вод контролював просторову мінливість не тільки "нової", але і регенераційної продукції, про що свідчили лінійні залежності між швидкостями споживання нітратів і амонія мікропланктоном, а також між споживанням неорганічних сполук азоту мікропланктоном і концентрацією хлорофілу "а". В середньому третина первинної продукції була пов'язана з азотом, що знов поступив в зону фотосинтезу.
С е з о н н і з м і н и. Річна динаміка швидкостей споживання неорганічних сполук азоту мікропланктоном, а також величин f-відношення в глибоководній області Чорного моря і в прибережних водах Криму співпадає.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок