Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ

ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ / сторінка 9

Назва:
ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Отримано, що константи напівнасичення для процесів споживання нітратів і амонія мікропланктоном близькі до середньо сезонних концентрацій цих сполук в поверхневому шарі (див. табл. 2). В середньому швидкість споживання нітратів і амонія мікропланктоном досягає половини максимальної величини. Однак в періоди виснаження вод мінеральним азотом швидкості їх споживання знижуються в 3 - 4 рази.
Аналогічна залежність просліджується при розгляді співвідношення потоків неорганічних сполук вуглецю і азоту (С:N), розрахованого по інтегральним величинам первинної продукції і сумарного споживання нітратів і амонія відповідно. Влітку відношення С:N в зоні фотосинтезу в середньому рівне 9 ± 5, що декілька вище ніж внутріклітинне відношення (6,6), характерне для добре забезпечених азотом клітин водоростей. Недостатній вміст мінерального азоту в середовищі вів до збільшення даного показника в 3 – 5 разів.
ВИСНОВКИ
1.
Вперше на основі вивчення динаміки витрачання нітратів і амонія мікропланктоном встановлені основні закономірності формування "нової" і регенераційної продукції в Чорному морі, виявлені чинники, контролюючі їх співвідношення, дана оцінка забезпеченості мікропланктонного угруповання неорганічними сполуками азоту на різних етапах продукційного циклу, що дозволяє на якісно новому рівні підійти до дослідження процесів функціонування екосистеми Чорного моря.
2.
Уточнена сезонна динаміка вмісту нітратів і амонія у верхньому збідненому біогенними елементами шарі. Показано, що в глибоководній частині моря концентрація нітратів досягає максимуму на початку зимового періоду і знижується до мінімуму після завершення весняного і осіннього "цвітіння" фітопланктону. Влітку вміст нітратів в середньому в два рази нижче, ніж взимку. Середньомісячна концентрація амонія варіює від 0,04 до 0,5 мкМ. Максимальні значення характерні для початку зимового і весняного періодів, мінімальні – для середини весни, коли спостерігається загальне виснаження вод мінеральним азотом.
3.
Для просторового розподілу швидкостей споживання неорганічних сполук азоту в Чорному морі характерне збільшення їх величин в областях, де динаміка руху вод сприяє додатковому надходженню нітратів в зону фотосинтезу, а також в прибережних водах, що знаходяться в зоні впливу річкових і берегових стоків.
4.
Швидкості споживання нітратів і амонія мікропланктоном в глибоководних і в шельфових водах Чорного моря змінюються від мінімальних величин взимку до максимальних – влітку. У поверхневому шарі вод глибоководної області моря в зимово-весняний період сумарне споживання мінерального азоту мікропланктоном складає 4,5 ± 2,4 нМг-1 і збільшується влітку до 14,5 ± 3,7 нМг-1. Інтенсивність поглинання обох сполук взимку складає близько 1,0 10-3 г-1, а влітку вона зростає в два і три рази відповідно для нітратів і амонія. Інтегральне споживання неорганічного азоту в зоні фотосинтезу змінюється в середньому від 81 ± 28 мкг-атм-2г-1 в холодний період року до 406 ± 137 мкг-атм-2г-1 – в теплий.
5.
Визначені співвідношення між швидкостями споживання нітратів і амонія мікропланктоном в окремі сезони, на основі яких дана оцінка вкладу "нової" і регенераційної продукції в загальну продукцію в глибоководних районах Чорного моря. У поверхневому шарі частка "нової" продукції взимку складає близько 50 % від загальної продукції, влітку – близько 30 %. Для зони фотосинтезу величина f-відношення взимку в середньому рівна 0,31 ± 0,10, влітку вона збільшується до 0,41 ± 0,10. Мінімальні значення "нової" продукції характерні для середини весни і осені.
6.
Значення f-відношення для зони фотосинтезу зв'язані гіперболічною залежністю з інтегральним вмістом нітратів в цьому шарі. У глибоководній області моря величина "нової" продукції в середньому за рік рівна 0,52 мольNм-2 або 44 гСм-2, що складає 39 % від річної первинної продукції фітопланктону і відповідає величинам, характерним для мезотрофного типу вод.
7.
Час обороту мінерального азоту в зоні фотосинтезу Чорного моря змінюється протягом року відповідно до сезонної динаміки вмісту його сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВИТРАЧАННЯ неорганІчНих сПоЛУК азотУ мІкропланктоном У ЧОрномУ морІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок