Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> організаційно-економічні засади функціонування сучасного підприємства як суб’єкту природокористування (на прикладі підприємств харчової промисловості)

організаційно-економічні засади функціонування сучасного підприємства як суб’єкту природокористування (на прикладі підприємств харчової промисловості)

Назва:
організаційно-економічні засади функціонування сучасного підприємства як суб’єкту природокористування (на прикладі підприємств харчової промисловості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДІБРОВ Анатолій Савелійович
УДК 330.15.658
організаційно-економічні засади функціонування сучасного підприємства як суб’єкту природокористування
(на прикладі підприємств харчової промисловості)
Спеціальність 08.08.01 - Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Харічков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Телиженко Олександр Михайлович,
Сумський державний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри управління
кандидат економічних наук, с.н.с.
Золотов Віктор Іванович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
с.н.с. відділу економіко-екологічних
проблем приморських регіонів
Провідна установа Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ сталого розвитку та екологічної безпеки, м. Київ
Захист відбудеться „ 19 ” жовтня 2006 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий „ 14 ” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моліна О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим та актуальним для України є питання підвищення ефективності використання природно-ресурсного потенціалу на виробництві. Це зумовлено низкою чинників. По-перше, високий ступінь зносу основних виробничих фондів та нестача інвестицій на їх відновлення створюють передумови до загострення ресурсно-екологічних проблем. По-друге, ситуація ускладнюється екстенсивним характером господарювання, що формувався десятиліттями, високим ступенем енерго- та ресурсомісткості виробництва. По-третє, підприємства дуже слабо ведуть контроль за використанням наявного природно-ресурсного потенціалу та екологічною безпекою виробництва. Вони ще не завжди зацікавлені в його економному і раціональному використанні через значні витрати на ресурсозберігаючі технології, недосконале природоресурсне законодавство і недостатню ресурсозберігаючу підготовку трудових колективів.
Зазначені чинники призводять до зростання природно-ресурсних витрат на виробництво продукції, втрат валового національного продукту та зумовлюють необхідність все більш поширеної мобілізації природно-ресурсного потенціалу в сфері виробництва. Особливого значення проблема раціоналізації природокористування набуває для підприємств харчової промисловості України.
Вибір підприємств харчової промисловості як суб’єкту дослідження зумовлений тим, що вони, переробляючи велику кількість сировини, відносяться до найбільш природоємних галузей народногосподарського комплексу. В окремих галузях харчової промисловості виникає безліч проблем з використанням природних ресурсів та утилізацією відходів. Екологізація харчової промисловості актуальна також тим, що її підприємства виготовляють продукти харчування, а від їх екологічної чистоти і якості залежить здоров’я населення. З огляду на це, управління природокористуванням підприємств галузі є важливою еколого-економічною проблемою. Для цього необхідні розробки системи ефективних та зручних організаційно-економічних інструментів, здатних узгодити еколого-економічні інтереси виробництва і суспільства, а також забезпечити оптимальний стан навколишнього природного середовища.
В останнє десятиріччя, відповідно до концепції сталого збалансованого соціально-економічного розвитку, що активно опрацьовується у нашій країні, усе більше поширення одержують підходи, пов’язані з екологізацією усіх сторін суспільної діяльності, впровадженням сучасних механізмів та інструментів екологізації та забезпеченням ресурсно-екологічної безпеки різних видів економічної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: організаційно-економічні засади функціонування сучасного підприємства як суб’єкту природокористування (на прикладі підприємств харчової промисловості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок