Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КАРТОГРАФУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ КИЄВА ТА ІНФОРМАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ КАРТ І ПЛАНІВ МІСТА XVII - XІX ст.

КАРТОГРАФУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ КИЄВА ТА ІНФОРМАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ КАРТ І ПЛАНІВ МІСТА XVII - XІX ст.

Назва:
КАРТОГРАФУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ КИЄВА ТА ІНФОРМАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ КАРТ І ПЛАНІВ МІСТА XVII - XІX ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,75 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ АРХІВІВ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ АРХІВНОЇ СПРАВИ ТА ДОКУМЕНТОЗНАВСТВА
ЛЮТА Тетяна Юріївна
УДК 947.7 “654”
КАРТОГРАФУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ КИЄВА
ТА ІНФОРМАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ КАРТ І ПЛАНІВ МІСТА
XVII - XІX ст.
07.00.06 — історіографія, джерелознавство та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії Національного університету “Києво-Могилянська академія”
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Боряк Геннадій Володимирович,
Державний комітет архівів України,
Голова
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Дмитрієнко Марія Федорівна,
Інституту історії України НАН України,
відділ спеціальних історичних дисциплін, завідувач
кандидат історичних наук
Воронцова Олена Анатоліївна,
Державний музей міста Києва,
відділ дослідження підземного Києва,
завідувач
Провідна установа Інститут української археографії
та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського
НАН України
Захист відбудеться 17 грудня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.864.01 Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства (03110, Київ, вул. Солом’янська, 24)
З дисертацією можна ознайомитися у Науково-довідковій бібліотеці Центральних державних архівів України.
Автореферат розісланий 15 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук В. В. Бездрабко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дослідження історії картографування території міста Києва є важливою і актуальною проблемою не тільки для києвознавства, а й історії України взагалі. Київ, як географічний об’єкт, був позначений на світових картах з часів створення карти Аль-Ідрісі (XII ст.) Люта Т. Ю. Україна на старожитніх мапах // Пам’ятки України. Історія та культура. — 1996. — № 2.— С. . і складав для іноземних відвідувачів економічний та політичний інтерес протягом довгого періоду.
Картографічна спадщина України і Києва, що була накопичена задовго до створення російської інструментальної традиції картографування часів Петра І, привертає увагу вітчизняних та зарубіжних істориків, географів, картографів і в наш час. Зокрема, на підставі робіт російських істориків-картографів Алферова Г. В. Русские города XVI-XVII веков. — М.,1989. — 212 с.; Кусов В. С. Использовалась ли измерительная техника для русских чертежей допетровского времени // Вестн. Московского ун. Сер. география. — 1979. — № 6. — С. 43 - 48.; Кусов В. С. Картографическое искусство Русского государства. — М.,1989. — 95 с.; Кусов В.С. Чертежи земли русской XVI-XVII ст.: каталог-справочник. — М., 1993. — 234 с. та ін. традиційний погляд щодо появи інструментальної картографії в Росії лише в часи Петра І було переглянуто в пониження хронологічної межі російської інструментальної топографічної зйомки, зараховуючи до історичного депо російських карт і найдавніші плани Києва, а точніше — плани-дереворити лаврських печер у виданні Києво-Печерського Патерика 1661 року.
Вітчизняна наука має лише поодинокі дослідження на цю тему Сосса Р. І. Історія картографування території України. Від найдавніших часів до 1920 р. Короткий нарис. — К., 2000. — 243 с.; Жиленко І. В. Історія печер Києво-Печерської лаври // Дива печер лаврських. — К.: Видавничий дім “КМ Academia”, 1997. — С.13 – 25, 122-145 та ін., які тільки-но починають окреслювати напрямки студіювань розвитку історії картографії України в цілому та Києва зокрема. Публікації та дослідження карт Києва у XIX ст. лише започаткували ознайомлення науковців з цими специфічними джерелами, інформація яких сприймалася або беззастережно, або занадто критично. У ХХ ст. розвідки з історії української картографії стали характеризуватися комплексним підходом до публікації картографічних джерел та аналітичними розробками окремих питань картографії Кордт В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КАРТОГРАФУВАННЯ ТЕРИТОРІЇ КИЄВА ТА ІНФОРМАЦІЙНІ МОЖЛИВОСТІ КАРТ І ПЛАНІВ МІСТА XVII - XІX ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок