Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Корнєв Юрій Геннадійович
УДК 330.101.542:316.776(477)
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Шегда Анатолій Васильович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, завідувач кафедри теоретичної та
прикладної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, академік НАН України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри
економічної теорії
кандидат економічних наук,
Шевчук Олег Борисович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
докторант, м.Київ
Провідна установа: Київський національний економічний університет, кафедра політичної економії обліково-економічних факультетів
Захист відбудеться “30” червня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.13 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ, вул. Васильківська, 90-А, ауд.203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58, кім.12.
Автореферат розісланий “28” травня 2004 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Мазур І.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Відмінною рисою сучасної епохи є стрімке зростання значення інформації в усіх сферах суспільного життя. Інформація стає не просто передумовою здійснення виробничого процесу, а перетворюється у важливий ресурс, який визначає розвиток інших його факторів, загальну динаміку і спрямованість суспільного розвитку.
Частка зайнятих у сфері виробництва та передачі інформації постійно зростає порівняно з традиційними сферами. Інформаційна індустрія стає рушійною силою технічного розвитку окремих галузей та економіки в цілому. Засобом забезпечення конкурентних переваг в постіндустріальному суспільстві стають інформаційні ресурси та здатність субєктів господарювання до інновацій.
Необхідність усвідомлення сучасних складних процесів, що відбуваються під впливом поширення та зростання значення інформації, зумовила підвищений інтерес до цих проблем у наукових дослідженнях. Загальнофілософське осмислення феномену інформації здійснене в працях Р.Абдєєва, В.Вернадського, Ю.Канигіна, І.Карсавіна, А.Ракитова, В.Свінцицького та інших. Засновниками класичної теорії інформації в її технічному аспекті вважаються Н.Вінер, К.Шеннон, А. Урсул, В.Глушков, О.Колмогоров, розробки яких продовжуються сучасними вченими Г.Калітичем, Б.Малицьким, П.Цибульовим та ін. В економічній науці увага до інформації поступово зростала разом з науково-технічним прогресом та відповідним підвищенням ролі і значення людських ресурсів як носіїв інформації в забезпеченні суспільного прогресу. Ще з 60-х років ХХ століття зявляються концепції постіндустріального, інформаційного суспільства, в яких Д.Белл, Р.Арон, З.Бжезинський, Ф. Махлуп, А.Тоффлер, А.Тюрен, Дж.Гелбрейт, М.Кастельс та інші намагалися осмислити нові процеси, що відбуваються в суспільному розвитку під впливом інформації.
В сучасних економічних дослідженнях увага зосереджується на питаннях сутності та ролі інформації у розвитку суспільного виробництва, системи економічних відносин, у тому числі відносин власності. Теоретичні проблеми сутності та властивостей інформації стали обєктом дослідження в роботах А.Антопольського, А.Бахура, Є.Жильцова, П.Зуровски, В.Іноземцева, В.Копилова, В.Кушерця, Н.Макарової, А.Пятибратова, В.Рубанова, Р.Цвилева, А.Чухна, Я.Шрайберга, А.Яновського. Особливості інформації в системі ринкових відносин, як елемента та як сфери ринкової діяльності досліджувались у працях Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ІНФОРМАЦІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок