Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОТИМІКРОБНА АКТИВНІСТЬ ТА БІОЛОГІЧНА ДІЯ АЗОМЕТИНОВИХ ПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ

ПРОТИМІКРОБНА АКТИВНІСТЬ ТА БІОЛОГІЧНА ДІЯ АЗОМЕТИНОВИХ ПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ

Назва:
ПРОТИМІКРОБНА АКТИВНІСТЬ ТА БІОЛОГІЧНА ДІЯ АЗОМЕТИНОВИХ ПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ІМ. І.І.МЕЧНИКОВА
СУПРУН ЕЛІНА ВЛАДИСЛАВІВНА
УДК 615.28.001.8:61.004.14
ПРОТИМІКРОБНА АКТИВНІСТЬ
ТА БІОЛОГІЧНА ДІЯ
АЗОМЕТИНОВИХ ПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ
03.00.07- мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ
НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА МЕДИЧНИХ НАУК
Харків - 2000


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядипломної освіти та Харківському науково-дослідному інституті мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
Доктор медичних наук, професор Бірюкова Світлана Василівна, Харківська медична академія післядипломної освіти, професор кафедри клінічної імунології та мікробіології.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
Доктор медичних наук Мінухін Валерій Володимирович, професор кафедри мікробіології, вірусології та імунології Харківського державного медичного університету МОЗ України.
Доктор медичних наук, професор Сидорчук Ігор Йосипович, Буковинська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри клінічної імунології, алергології та ендокринології.
ПРОВІДНА УСТАНОВА:
Київський науково-дослідний інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського МОЗ України, м. Київ.
Захист відбудеться “_26__” _10_____2000 року о _13__ годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 64.618.01 при Харківському НДІ мікробіології та імунології ім.І.І.Мечникова МОЗ України за адресою: 61057, м.Харків, вул.Пушкінська, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського науково-дослідного інституту мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова МОЗ України, 61057, м.Харків, вул.Пушкінська, 14.
Автореферат розісланий “_23_” __09__ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради
кандидат медичних наук Кучма І.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гнійно-запальні інфекції залишаються однією з важливих та актуальних проблем медицини. Значимість цієї проблеми підтверджується поліетіологічністю гнійно-запальних процесів, їх широким розповсюдженням, полісимптоматичною клінічною маніфестацією, великою частотою хронічного перебігу хвороби, високою летальністю при генералiзацiї процесу.
Збільшенню кількості гнійно-запальних процесів сприяло погіршення екологічного становища, що призвело до розвитку різноманітних імунодефіцитних станів, розширення спектру застосування антибіотиків, цитостатиків, кортикостероїдів та променевої терапії (Поляченко Ю.В., 1996, Васина Т.А.,1999).
Безконтрольне вживання антимiкробних засобiв в боротьбi з бактерiальними iнфекцiями призвело до відчутного збільшення ваги умовно патогенних збудників, селекцiї та широкого розповсюдження антибiотикостiйких штамiв (Сенфорд Дж., 1996, Кривошеїн Ю.С., 1999).
Значно виросла частота внутрішньолікарняних інфекцій з післяопераційними ускладненнями та сепсисом до 25 - 42 % від кількості госпіталізованих хворих. Летальнiсть при внутрiшньолiкарняних iнфекцiях становить вiд 3,5 до 40% (Горшевникова Е.В., 1999).
В умовах лікувально-профілактичних установ розповсюджуються резистентні форми збудників з плазмідною та хромосомною стійкістю, що надає їм селективні умови в середовищі та можливе проявлення високо патогених і вірулентних властивостей (Палій Г.К.,1998, Березняков І.Г., 1999).
За останні роки створено багато антибактеріальних препаратів з широким спектром активності по відношенню до багатьох видів мікроорганізмів. Однак більшість з них поряд з вираженою антимікробною дією призводять до зміни специфічної та неспецифічної імунної відповіді, в наслідок цього розвивається хронізація інфекційного процесу та формування стійких штамів мікроорганізмів (Козлова I.А.,1999).
Це зумовлює необхідність розробки більш ефективних засобів профілактики та лікування гнійно-запальних захворювань, особливо препаратів, які поряд з вираженою протимікробною активністю мали б імунокорегуючі властивості. Тому виправданим і раціональним треба визнати вивчення біологічних властивостей хімічних сполук нового синтезу різноманітних класів та вибір найбільш активних серед них при використанні емпіричних кореляцій, теоретичного аналізу та прогнозу зв’язків “хімічна структура - протимікробна дія” (Зубков М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОТИМІКРОБНА АКТИВНІСТЬ ТА БІОЛОГІЧНА ДІЯ АЗОМЕТИНОВИХ ПОХІДНИХ ХІНОЛІНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок