Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ШКОЛІ ХХ СТОЛІТТЯ

ФОРМИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ШКОЛІ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ФОРМИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ШКОЛІ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,14 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ПРИХОДЬКО Алла Степанівна
УДК 371.671:94(100)(075.3)
ФОРМИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ
У ВІТЧИЗНЯНІЙ ШКОЛІ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.02 – теорія і методика навчання історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертація є рукопис.
Роботу виконано в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України, завідувач
лабораторії суспільствознавчої освіти
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Булда Анатолій Андрійович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри методики викладання соціально-гуманітарних
дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
Мисан Віктор Олександрович,
Рівненський Міжнародний економіко–гуманітарний університет імені С.Дем'янчука, завідувач кафедри всесвітньої історії та методики викладання суспільних дисциплін
Провідна установа: Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
кафедра історії України, Міністерство
освіти і науки України, м. Луганськ
Захист відбудеться „7” червня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.03 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52–д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України, 04053, м. Київ, вул. Артема, 52–д.
Автореферат розісланий „5” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Мацейків
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Реформування системи освіти в Україні, суть якого розкривають Закон „Про освіту”, Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті, „Положення про ступеневу освіту”, передбачає створення якісно нової школи - школи самореалізації особистості, здатної критично мислити, аналізувати і приймати рішення, особистості, яка б прагнула до самоосвіти й розвитку власних творчих здібностей, інтересів та потреб.
Сьогодні перед освітою постають нові завдання: дати людині, яка навчається, не лише ґрунтовні знання, а й забезпечити реалізацію можливостей застосовувати їх для творчого вирішення навчальних проблем, вміння досягати успіху у подальшому житті. Розв’язання їх можливе лише за умови якісного оновлення і модернізації вітчизняної освіти, зокрема історичної.
За роки незалежності шкільна історична освіта в Україні зазнала найбільш відчутних змін, які пов’язані з оновленням не лише змісту, а й форм та методів навчання. Важливим питанням розвитку сучасної шкільної історичної освіти є методика реалізації основних напрямів теорії та філософії освіти – діяльнісного, особистісно-орієнтованого та компетентнісного підходів у практиці навчання історії. Це вимагає не лише зміни пріоритетів у змісті історичної освіти, а й принципово нової організації навчання, вибору і застосування таких форм і методів, які б у повній мірі розкривали творчий потенціал кожного учня, розвивали його здібності, сприяли б ефективній підготовці до реального життя.
Аналіз сучасної практики викладання історії свідчить про те, що більшість учителів-практиків залишаються на позиціях традиційної школи і традиційного уроку, віддають перевагу фронтальній формі навчання над індивідуальною та груповою, недостатньо уваги приділяють активізації пізнавальної діяльності учнів. Інноваційні підходи до організації навчального процесу, що передбачають постійну активну взаємодію усіх учнів, ефективне поєднання у певній системі різних форм навчання, поки що не знайшли належного місця у практиці навчання історії в сучасній українській школі.
Якісні зміни, що переживає сьогодні система шкільної історичної освіти в Україні, вимагають конструктивно-критичного вивчення історичного досвіду її розвитку в минулому та переосмислення його з позицій сьогодення. Саме історико-методичний підхід дає можливість глибше зрозуміти тенденції поступального розвитку методичних явищ і їхньої обумовленості, оцінити сучасний стан процесу навчання історії й напрями його подальшої еволюції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМИ НАВЧАННЯ ІСТОРІЇ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ШКОЛІ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок