Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Народний Рух України та його роль у національно-політичному житті наприкінці 80-х – на початку 90-х років ХХ століття

Народний Рух України та його роль у національно-політичному житті наприкінці 80-х – на початку 90-х років ХХ століття

Назва:
Народний Рух України та його роль у національно-політичному житті наприкінці 80-х – на початку 90-х років ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
БОНДАРЕНКО Сергій Васильович
УДК 947.7: 329.7
Народний Рух України та його роль
у національно-політичному житті
наприкінці 80-х – на початку 90-х років ХХ століття
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
на кафедрі нової і новітньої історії та методики викладання історії Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Алексієвець Леся Миколаївна,
Тернопільський національний педагогічний університет
імені Володимира Гнатюка, докторант кафедри нової і новітньої історії
та методики викладання історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Юрій Михайло Федорович,
Чернівецький торгово-економічний інститут Київського національного
торговельно-економічного університету,
завідувач кафедри соціально-економічних наук
кандидат історичних наук, доцент
Лазарович Микола Васильович
Тернопільський державний економічний університет,
завідувач кафедри українознавства
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка,
історичний факультет, кафедра новітньої історії України, (м. Львів).
Захист відбудеться 29.09.2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, корп. 14, ауд. 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розіслано 22.08.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я.Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан розвитку історичної науки в Україні визначається необхідністю розширення наукових досліджень місця та ролі політичних партій, громадських організацій і рухів у житті суспільства, становленні й розвитку Української держави. Передусім науковці звертаються до вивчення історії виникнення і діяльності громадсько-політичних організацій, які відіграли важливу роль у здобутті Україною незалежності, формуванні націoнально-демократичного суспільства та гармонізації міжнаціональних відносин. Саме їх зусиллями повинно розвиватися в нашій країні громадянське суспільство, притаманне розвинутим демократіям, здійснюватися державотворчі процеси в контексті українського національного відродження.
До таких суспільно-політичних рухів та громадських організацій належить Народний Рух України (далі НРУ) – масова громадсько-політична організація, котра підняла в Україні прапор боротьби за її незалежність і суверенітет та очолила національно-демократичний рух, ядром якого він був, за відродження та розбудову української національної державності.
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю комплексного вивчення історичних передумов виникнення і діяльності НРУ у контексті сучасного українського державотворення. Поява самого дослідження визначається завданнями з’ясування змісту і напрямів основних українських історичних течій і шкіл, а також відсутністю спеціальних наукових праць, присвячених створенню та діяльності Руху в досліджуваний період. Все це разом актуалізує наукову проблематику цього дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проведено в рамках наукової проблематики історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка „Україна в контексті європейської історії” (Рішення вченої ради Тернопільського державного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Протокол № 4 від 24 грудня 1998 р.).
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає у комплексному науковому аналізі та з’ясуванні змісту і напрямів багатогранної діяльності НРУ, визначенні пріоритетних аспектів його громадської праці в контексті головних віх національної історії ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Народний Рух України та його роль у національно-політичному житті наприкінці 80-х – на початку 90-х років ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок