Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вегетативні показники у хворих на розсіяний склероз та їх динаміка на етапах гіпербаричної оксИгенації

Вегетативні показники у хворих на розсіяний склероз та їх динаміка на етапах гіпербаричної оксИгенації

Назва:
Вегетативні показники у хворих на розсіяний склероз та їх динаміка на етапах гіпербаричної оксИгенації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я України
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика
Сорокін Юрій Миколайович
УДК 616.832-004-056.24:615.835.3
Вегетативні показники
у хворих на розсіяний склероз
та їх динаміка на етапах
гіпербаричної оксИгенації
14.01.15 - нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 1999 р.
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Дзюба Олександр Миколайович, Луганський державний медичний університет МОЗ України, кафедра нервових хвороб з нейрохірургією та курсом дитячої неврології, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент АМН України, доктор медичних наук, професор Мачерет Євгенія Леонідівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра неврології та рефлексотерапії, завідувач кафедри;
доктор медичних наук, професор Євтушенко Станіслав Костянтинович, Донецький державний медичний університет МОЗ України, факультет післядипломної освіти, кафедра дитячої і загальної неврології з курсом рефлексотерапії, завідувач кафедри.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра нервових хвороб (м. Київ).
Захист відбудеться « 27 » жовтня 1999 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.01 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 254112, Київ, вул. Дорогожицька, 9, ауд. № 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України за адресою: 254112, Київ, вул. Дорогожицька, 9.
Автореферат розісланий « 23 » вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
канд. мед. наук, доцент
О.І. Романенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розсіяний склероз (РС) є однією з найбільш складних проблем сучасної неврології. Провідна роль імунопатологічних реакцій визначає значення імунних методів лікування РС. Разом з тим імунні механізми не є єдиними в патогенезі захворювання, що зумовлює його подальше вивчення і розробку нових методів лікування (Евтушенко С.К., 1991; Демина Т.Л. и соавт., 1997; Завалишин И.А. и соавт., 1997; Соколова Л.И., 1997; Ярош О.О., 1997; Thompson A.J., Noseworthy J.H., 1996).
Із впровадженням нових кількісних методів дослідження вегетативної нервової системи (ВНС) з’явилися відомості про поширеність вегетативної патології при РС і зацікавленість як сегментарних, так і надсегментарних структур (Купершмидт Л.А., 1993; Данилов А.Б., 1994; Diamond B.J. е.а., 1995; Linden D. e.a., 1995; Frontoni M. е.а., 1996).
ВНС є системою найбільш швидкого реагування на вплив різноманітних чинників, при цьому вегетативні механізми регуляції служать основою адаптаційно-пристосувальних реакцій організму (Волянский В.Е., 1995; Вейн А.М., 1998). Поширеність і полісистемність вегетативних розладів у хворих на РС пов’язані не лише з локалізацією вогнищ демієлінізації, але і з психогенним фактором як реакцією на важку хворобу та інвалідізацію в молодому віці. Поряд з імунними зрушеннями вони свідчать про порушення балансу нейроімунних механізмів патогенезу захворювання і процесів адаптації-компенсації (Ахмадуллина Д.Ш., 1993; Гусев Е.И., 1993; Молодан Л.В. и соавт., 1997).
Велика варіабельність клінічних, імунологічних та метаболічних параметрів при РС свідчать про різний стан систем гомеостазу у хворих і зазначають на необхідність індивідуального підходу до вибору методу лікувального впливу (Віничук С.М., 1994; Дзюба А.Н. и соавт., 1995; Соколова Л.І. та співавт., 1997; Штибель В.Г., 1998). Особливості вегетативної регуляції у хворих на РС можуть відбивати ці індивідуальні відмінності адаптаційно-пристосувальних механізмів.
За більш ніж 25-річну історію застосування гіпербаричної оксигенації (ГБО) в лікуванні РС отримано неоднозначні результати. Аналіз 14 зарубіжних досліджень призвів до думки про відсутність впливу ГБО на тяжкість і перебіг РС (Kleijnen J.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Вегетативні показники у хворих на розсіяний склероз та їх динаміка на етапах гіпербаричної оксИгенації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок