Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУТНОГО ФОНДУ КОМЕРЦІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУТНОГО ФОНДУ КОМЕРЦІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУТНОГО ФОНДУ КОМЕРЦІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,03 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
На правах рукопису
УДК 347.72;336.66
ЯНКОВА Олена Степанівна
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУТНОГО ФОНДУ
КОМЕРЦІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Спеціальність 12.00.04 - Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному університеті
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор
Михайлін Сергій Захарович,
Донецький державний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри господарського права (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук,
старший науковий співробітник
Замойський Ігор Євгенович,
Донецький інститут економіки та господарського права,
професор кафедри державно-правових дисциплін (м. Донецьк)
кандидат юридичних наук, доцент
Вінник Оксана Марьянівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри господарського права (м. Київ)
Провідна установа - Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України,
кафедра аграрного права (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться "28" вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий "29" червня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми обумовлена недосконалістю чинного законодавства України з питань статутного фонду комерційних організацій та відсутністю в українській юридичній літературі комплексних досліджень їх проблем. Правову категорію статутного фонду відображено у корпоративно-правових нормах після багатьох десятиліть її забуття. Використовуючи термін “статутний фонд” для визначення понять окремих видів господарських товариств та встановлюючи відповідні мінімальні розміри, законодавець не визначає значення та не розкриває змісту цього поняття. Це, певною мірою, вплинуло на зміст правових норм, в яких є відсутньою належна деталізація, встановлюються лише “рамкові” правила поведінки суб'єктів регульованих відносин. Поряд з цим, у правозастосовчій практиці труднощі вживання цієї категорії зумовлені й тим, що тривалий час поняття статутного фонду використовувалося лише у бухгалтерському обліку.
Відсутність економічно обгрунтованих, визначних для кількісної та якісної характеристики статутного фонду норм безпосередньо зачіпає інтереси учасників - інвесторів та кредиторів у суттєвих економічних питаннях, здатна негативно позначитися на інвестиційній діяльності і, деякою мірою, штучно стримувати розвиток ринкової інфраструктури. Наведені обставини визначають практичну значимість обраної теми дослідження для захисту не лише приватних інтересів, але й публічних, які полягають у надійному забезпеченні суспільного господарського порядку.
Дотепер лише частково було врегульовано відносини з розміру, формування та змінювання статутних фондів господарських товариств. Водночас, немає правової визначеності щодо обов'язковості формування статутних фондів під час створення інших комерційних організацій, передбачених ст. 2 Закону “Про підприємства в Україні”, не встановлено вимоги до мінімальних розмірів їхнього власного майна для державної реєстрації як суб'єктів підприємництва. Існуючий стан речей посилюється й тим, що законодавство не містить заходів, які дозволяли б ліквідувати комерційні організації лише через відсутність у них власного майна та поліпшити цим інвестиційний клімат, навести порядок в інвестиційній сфері. Як результат, нині учасниками комерційного обороту можуть бути організації взагалі без власного майна або з майном, що має чисто символічну цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СТАТУТНОГО ФОНДУ КОМЕРЦІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок