Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

Назва:
ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,79 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
УДК 351:379
ГЛАДУНЯК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ
ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
Спеціальність: 12.00.13 - правові проблеми політичних інститутів і процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії, теорії держави і права та адміністративного права правничого факультету Національного університету "Острозька Академія".
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, академік АПрН України, Перший заступник Голови Верховної Ради України Медведчук Віктор Володимирович
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Додін Євген Васильович, Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри морського та митного права;
кандидат юридичних наук, доцент Саінчин Олександр Сергійович, Одеський морський університет, кафедра правознавства
Провідна установа: Університет внутрішніх справ МВС України м. Харків, кафедра теорії і історії держави і права
Захист відбудеться "27" квітня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .086.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Одеській національній юридичній академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий "23" березня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дудченко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Здійснюваний Україною політико-правовий перехід від конституційного проголошення до практичної реалізації ідей громадянського суспільства та правової держави передбачає тривалий і надзвичайно складний процес, однією з найважливіших складових якого є розбудова та правове забезпечення розвитку демократичної політичної системи. Причому важливою умовою того щоб реформування не набуло декларативного характеру і не зупинилося за причини відсутності ретельної розробки механізмів реалізації в суспільному житті проголошених правових норм, необхідне досконале правове та політичне вивчення процесів реалізації влади в суспільстві, тих систем, інститутів та елементів, через які вона безпосередньо здійснюється. У зв'язку з цим проблем становлення і розвитку політичних систем як сукупності правових та організаційних механізмів, які гарантують політичне самовираження різноманітних суспільних сил, Анисимов А.С. Введение в политологию. - М., 1991. - С. 70.1 фактично виходить на одне з перших місць, що і обумовлює її актуальність як з позицій здійснюваних в Україні державотворчих і правотворчих процесів, так і з погляду суто наукового аналізу політико-правових явищ.
Отже, актуальність наукового забезпечення процесу становлення і розвитку політичної системи в Україні пояснюється двома основними чинниками. З одного боку, політична система побудована на неправильній теорії, про що свого часу писав Ю.Нардах ("Тhe Ітрlетепtаtiоп Gате", 1977), як і будь-яка конструкція з функціональними вадами, може спричинити появу незапланованих наслідків. А, з іншого боку, якщо не розроблено чіткої наукової концепції розвитку основних елементів політичної системи, то і вся вона в цілому ніколи не функціонуватиме достатньо ефективно. Безумовно, дехто може запропонувати "вчитися на практиці", однак при цьому забувають про те, що за помилками та недоробками в забезпеченні діяльності політичної системи стоїть як життя і безпека окремих громадян, так і майбутня доля всієї країни. З огляду на сказане політична система виявляється надто небезпечним полем для проведення будь-яких довільних експериментів.
Водночас, необхідність дослідження політичної системи в цілому, а не просто тих чи інших її елементів та інститутів, зумовлюється й тим, що спроба реформувати лише окремі складові політичної системи (наприклад, партійну систему, органи державної влади, місцевого самоврядування гоню) відповідає не сучасним вимогам демократичного розвитку, а швидше відтворює парадигму командно-бюрократичного мислення, відповідно до якої розробляються лише інституційні аспекти реформи політичної системи (причому у переважній більшості випадків йдеться навіть не про всю політичну систему, а лише про вищі державні органи чи якийсь окремий орган).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПРАВОВІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок