Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Адміністративно-правове забезпечення службової таємниці в органах внутрішніх справ України

Адміністративно-правове забезпечення службової таємниці в органах внутрішніх справ України

Назва:
Адміністративно-правове забезпечення службової таємниці в органах внутрішніх справ України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Шлома Ганна Олександрівна
УДК 342.95
Адміністративно-правове
забезпечення службової таємниці
в органах внутрішніх справ України
12.00.07 – адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Дніпропетровськ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, професор
Негодченко Олександр Володимирович,
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, ректор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Калюжний Ростислав Андрійович,
Київський національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри управління в органах внутрішніх справ;
доктор юридичних наук, доцент,
Приймаченко Дмитро Володимирович,
Академія митної служби України,
завідувач кафедри адміністративного та митного права
Захист відбудеться “29” травня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.727.02 Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ (м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 26).
Автореферат розісланий “26” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.М. Школа


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток України як демократичної, соціальної, правової держави вимагає підвищення ефективності функціонування усіх ланок суспільства. До базових засад розбудови української держави необхідно віднести й принцип гласності, що є основним чинником у забезпеченні цього конституційного положення.
Конституція України закріпила право кожного вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб, за винятком спеціально визначених у законі обставин (ст. 34 Конституції України). Таке обмеження здійснюється в межах правового інституту інформації з обмеженим доступом, що поділяється на таємну та конфіденційну. Зазначені види інформації охоплюють як публічноправові, так і приватноправові таємниці.
Одним із важливих видів публічноправових таємниць є службова таємниця в органах внутрішніх справ. Стаття 3 Закону України “Про міліцію” та інші нормативно-правові акти зобов’язують кожного працівника зберігати службову таємницю. Вона призначена для забезпечення конфіденційності інформації, утвореної чи отриманої працівниками міліції при виконанні своїх службових обов’язків, охорони її від незаконного розголошення, використання, зміни чи знищення, захисту прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, а також для ефективного попередження, припинення, розкриття злочинів і правопорушень та виконання інших покладених на міліцію завдань. У зв’язку з цим забезпечення службової таємниці в органах внутрішніх справ України є елементом їх інформаційної безпеки та чинником ефективної правоохоронної діяльності.
Дослідження таких відомих науковців у сфері адміністративного права, як В.Б. Авер’янова, І.В. Арістової, О.Ф. Андрійко, О.М. Бандурки, Д.М. Бахраха, Ю.П. Битяка, В.М. Гаращука, І.П. Голосніченка, С.Т. Гончарука, В.С. Гуславського, Є.В. Додіна, Ю.В. Дубка, Р.А. Калюжного, С.В. Ківалова, Т.О. Коломоєць, В.К. Колпакова, А.Т. Комзюка, В.В. Конопльова, М.В. Корнієнка, О.В. Кузьменко, Є.В. Курінного, О.В. Негодченка, В.І. Олефіра, О.І. Остапенка, В.П. Пєткова, С.В. Пєткова, Д.В. Приймаченка, М.М. Тищенка, В.К. Шкарупи вплинули на формування основних підходів до вирішення проблеми, що досліджується у дисертації.
Вивченню питань регулювання правовідносин, предметом яких є інформація, приділялась увага у працях фахівців з різних наукових напрямів: В.М. Брижко, М.В. Гуцалюк, М.С. Демкова, М.І. Зубок, Б.А. Кормич, О.В. Кохановська, Л.В. Кузенко, В.О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Адміністративно-правове забезпечення службової таємниці в органах внутрішніх справ України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок