Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ПЕТРА ІВАНОВИЧА ЛІНИЦЬКОГО

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ПЕТРА ІВАНОВИЧА ЛІНИЦЬКОГО

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ПЕТРА ІВАНОВИЧА ЛІНИЦЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,82 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
УДК1(091) (477)
Слюсарчук Роман Олексійович
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ
ПЕТРА ІВАНОВИЧА ЛІНИЦЬКОГО
Спеціальність 09.00.05 -
історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Огородник Іван Васильович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри української філософії та культури
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна, завідуюча кафедри суспільних наук інституту Театрального мистецтва імені І.Карпенко-Карого;
кандидат філософських наук, доцент Мозгова Наталія Григорівна, доцент кафедри філософії Київського національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
Провідна установа: Інститут філософії імені Григорія Сковороди НАН України
Захист відбудеться “23” квітня 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої ради у Київському університеті імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (вул.Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “22” березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Діденко В.Ф.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження.
При всіх попередніх національних змаганнях (національно-визвольна боротьба під проводом Б. Хмельницького, короткочасне існування Української Народної Республіки (1917-1919 рр.), тільки тепер Україна одержала реальну можливість утвердження національної незалежності, розбудови своєї власної державності, входження до світу цивілізованих країн рівноправним партнером. В сучасній історії це відбулося не тільки завдяки масштабній національній боротьбі, а й випадковим збігом обставин. Це спонукає до пошуків нашого колективного "я", осмислення свого місця і стратегії самореалізації у світовому співтоваристві.
Як засвідчує десятирічний досвід, реалізація у життя вказаних процесів, окрім економічних чинників, значною мірою залежить від рівня національної самосвідомості через засвоєння здобутків своєї духовної культури, самоусвідомленням якої є філософія, її суспільно-політичний зріз. Враховуючи той факт, що філософські ідеї значною мірою впливають на розвиток суспільно-історичного процесу, сьогодні видається істотним та актуальним дослідження і переосмислення філософської спадщини відомого мислителя, представника духовно-академічної філософії другої половини ХIХ - початку ХХ століття, заслуженого ординарного професора філософії Київської духовної академії Петра Івановича Ліницького.
Актуальність звернення до творчого доробку П.І. Ліницького зумовлюється не тільки потребою повернення із забуття цього видатного мислителя, проясненням основних тенденцій розвитку вітчизняної філософії, оцінки її здобутків та втрат, здійснючи певний внесок у вивчення історії формування філософської думки в Україні, але й завданням теоретичного і практичного характеру, які доводиться розв'язувати українському суспільству перехідного періоду.
Один з останніх представників української духовно-академічної філософії Ліницький П. І. творчо синтезував кращі здобутки західно-європейської і вітчизняної філософської думки. На цій основі він висунув та обгрунтував цілий ряд оригінальних онтологічних, гносеологічних, етико-моральних, соціально-політичних ідей та теоретичних положень. Такі ідеї та положення, а особливо про виміри людського буття, його духовності, функцій держави і місця в ній людини, співвідношення прогресу і регресу, соціального ідеалу не втратили свого значення і для нашого часу. В поверненні до джерел духовності, спадщина Ліницького П.І. допомагає нам чітко бачити як духовне минуле України, так і сьогоднішні проблеми. Вона може стати тим підгрунтям, яке необхідне для усвідомлення наших теоретичних побудов, життєвої дійсності, а в практичному відношенні - здолати негаразди та труднощі, що допущені в десятилітній практиці розбудови нашої державності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПОГЛЯДИ ПЕТРА ІВАНОВИЧА ЛІНИЦЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок