Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ (XІX – ПОЧАТОК XX ст.)(XІX – ПОЧАТОК XX ст.)

ІСТОРИЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ (XІX – ПОЧАТОК XX ст.)(XІX – ПОЧАТОК XX ст.)

Назва:
ІСТОРИЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ (XІX – ПОЧАТОК XX ст.)(XІX – ПОЧАТОК XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,65 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Буравченко Руслан ВсеволодовичБуравченко Руслан Всеволодович
УДК: 94 (477) “19/20”:664.1УДК: 94 (477) “19/20”:664.1
ІСТОРИЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ ІСТОРИЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ
(XІX – ПОЧАТОК XX ст.)(XІX – ПОЧАТОК XX ст.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЧЕРКАСИ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки УкраїниРобота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного технологічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
БУШИН МИКОЛА ІВАНОВИЧ ,БУШИН МИКОЛА ІВАНОВИЧ ,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
ГУРЖІЙ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу історії України середніх віків;
кандидат історичних наук, доцент,
КРИСЬКОВ АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
Тернопільський державний технологічний
університет імені Івана Пулюя,
доцент кафедри українознавства та філософії
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “ 29 ” червня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульв. Шевченка, 81, кім. 211.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “ 25 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова української правової держави тісно пов’язана зі становленням ринкової національної економіки. Тому, закономірно, що у поле зору істориків, як одне із актуальних для сьогодення завдань, потрапив механізм формування та функціонування ринкової економіки у різних галузях народного господарства, зокрема в цукровій промисловості. Щоб усвідомити сучасне і передбачити майбутнє, уникнути помилок при новітніх трансформаційних процесах в економіці, потрібно глибоко вивчати минуле.
Цукрова промисловість України була і залишається на сучасному етапі однією з найрозвинутіших галузей народного господарства, яка за кількістю підприємств, рівнем технічного оснащення, виробничою потужністю, забезпеченням кваліфікованими працівниками, а також за обсягом виробленої продукції посідає одне з провідних місць в економіці держави.
Започатковані у 90–х рр. XX ст. урядом України ринкові перетворення в економіці передбачали вирішення ряду нових проблем, котрі у свою чергу зумовили переосмислення концептуальних основ теорії та практики ведення народного господарства. В зв’язку з цим, однією з найважливіших є проблема становлення, функціонування та розвитку так званого монопродуктивного ринку, де виробництво цукру відіграє особливо важливу, стратегічну роль. Якщо провести порівняльний аналіз сучасної ситуації в цій галузі з її становищем, наприклад, наприкінці XIX ст. – початку XX ст., то можна простежити деякі історичні закономірності, зокрема, виведення вітчизняної цукрової галузі промисловості з кризового стану. Для того, щоб врятувати цукрову, наприкінці ХІХ ст. промисловість царський уряд вдався до жорсткого квотування (нормування) виробництва цукру і регулювання цін на нього в середині країни (закон від 20 листопада 1895 p.). Ці заходи дуже позитивно вплинули на розвиток вітчизняного цукровиробництва. Завдяки цьому на початку XX ст. українські губернії, що входили до складі Російської імперії, перетворилися на провідні з виробництва цукру в Європі, стали конкурентноспроможними на зовнішніх ринках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ІСТОРИЧНІ УМОВИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК ЦУКРОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ В УКРАЇНІ (XІX – ПОЧАТОК XX ст.)(XІX – ПОЧАТОК XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок