Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ ПУБЛІЦИСТИЧНОЇ ВИРАЗНОСТІ ТА ДІЄВОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПАМФЛЕТІВ І НАРИСІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО)

ЗАСОБИ ПУБЛІЦИСТИЧНОЇ ВИРАЗНОСТІ ТА ДІЄВОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПАМФЛЕТІВ І НАРИСІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО)

Назва:
ЗАСОБИ ПУБЛІЦИСТИЧНОЇ ВИРАЗНОСТІ ТА ДІЄВОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПАМФЛЕТІВ І НАРИСІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Микитенко Антоніна Михайлівна
УДК 070 : 821.161.2-3 Хвильовий
ЗАСОБИ ПУБЛІЦИСТИЧНОЇ ВИРАЗНОСТІ ТА ДІЄВОСТІ
(НА МАТЕРІАЛАХ ПАМФЛЕТІВ І НАРИСІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО)
Спеціальність: 10.01.08 - журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Михайлин Ігор Леонідович,
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
завідувач кафедри журналістики
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри радіомовлення і телебачення
доктор філологічних наук, доцент
Фінклер Юрій Едуардович,
Гуманітарний університет „Запорізький інститут
державного та муніципального управління”,
Інститут журналістики та масової комунікації,
професор кафедри видавничої справи та редагування
Провідна установа: Національний університет „Києво-Могилянська академія”,
Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “23” січня 2006 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці ім. М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розіслано “23” грудня 2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Публіцистика Миколи Хвильового стала видатним явищем у духовному житті України: неординарність його світогляду й оригінальне відтворення ідей одразу викликали неймовірний інтерес, що виявлялося в різних формах – усних обговореннях у мистецьких колах, пленумах ЦК КП(б)У, відгуках у пресі тощо. Ця увага до постаті Хвильового, незважаючи на довготривалу заборону його творчості в підрадянській Україні, не зменшується й сьогодні.
Попри наявність великої кількості робіт про запального полеміста деякі аспекти його публіцистики залишаються невивченими, оскільки науковці, досліджуючи памфлети, зверталися, здебільшого, до аналізу їх ідейно-тематичного наповнення, оминаючи увагою виражальні засоби, хоча Хвильовий був блискучим стилістом. Серед робіт, присвячених памфлетам Хвильового, є лише кілька статей, у котрих розглядаються деякі формозмістові компоненти окремих його творів.
Нарисистика Хвильового досліджена ще менше, оскільки серед науковців усталилася думка про те, що в силу певних історичних обставин полеміст змушений був зректися свого творчого кредо і його твори 1930-х років не мають естетичної та суспільної вартості. Тому нині маємо лише кілька висловлювань про нариси Хвильового як пропагандистські й одну роботу Г. Костюка, у котрій розглядається тематика двох нарисів та особливості застосування іронії в них. Проте ігнорування науковцями цієї частини спадщини Хвильового є не зовсім виправданим, оскільки публіцист створював нариси під надзвичайним пресингом тогочасної політичної системи, тому йому доводилося вдаватися до своєрідних підтекстів, розкрити які можливо лише за умови детального аналізу зображальних засобів.
Постать Хвильового привертає увагу вчених багатьох гуманітарних дисциплін, однак у сучасному журналістикознавстві бракує робіт про його публіцистику. Говорити ж про цілковиту відсутність зацікавленості з боку журналістикознавців буде несправедливим, оскільки А. Животко в „Історії української преси” згадував гасла Хвильового-памфлетиста в контексті розгляду комуністичної та офіційної радянської преси 1920-1939 рр., О. Мукомела в кінці 1980-х доклав зусиль, щоб розшукати та опублікувати заборонений памфлет „Україна чи Малоросія?”, а В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЗАСОБИ ПУБЛІЦИСТИЧНОЇ ВИРАЗНОСТІ ТА ДІЄВОСТІ (НА МАТЕРІАЛАХ ПАМФЛЕТІВ І НАРИСІВ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок