Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ РОЗВИТКУ АПК РЕГІОНУ

ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ РОЗВИТКУ АПК РЕГІОНУ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ РОЗВИТКУ АПК РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,41 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Проскуріна Неля Миколаївна
УДК 338.436 : 631
ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ РОЗВИТКУ АПК РЕГІОНУ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ
2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Чупіс Анатолій Віталійович,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Намлієв Володимир Степанович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки навколишнього середовища та статистики.
 
Провідна установа – Кримський державний агротехнологічний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра агробізнесу та зовнішньоекономічної діяльності, м. Сімферополь.
Захист відбудеться 23 червня 2004 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова 25.
Автореферат розісланий 21 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.М. Миронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ринкова економіка України зорієнтована на стратегію її сталого розвитку. Такий підхід передбачає економічну безпеку у сфері виробничих відносин і в природокористуванні. З вищесказаного випливає, що проблему забезпечення економічної безпеки не можна розглядати ізольовано від екологічних аспектів. Цей взаємозв'язок має спиратися на результати комплексного аналізу всієї сукупності показників соціальної, економічної й екологічної сфер життя суспільства. Гострота цих завдань зумовлюється значною мірою тим, що дотепер екологічна складова не виступала самостійним елементом у системі економічної безпеки АПК.
Останніми роками через погіршення економічної й екологічної ситуації якість сільськогосподарської продукції та продовольства за різними параметрами постійно знижується. За умови збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції (зерна, насіння соняшнику, молока) можливо, також, спостерігати зниження її якості. Так, вміст білка у зерні зменшився, що негативно позначилося на якості борошна і, відповідно, хлібних продуктів. Основними причинами зниження якості спеціалісти вважають недотримання термінів виконання агротехнологічних прийомів, занепад навколишнього середовища, збільшення канцерогенних речовин у повітряному басейні, водоймищах і ґрунтах.
Зазначена проблематика перебуває в полі зору вчених-економістів, її різні аспекти досліджуються в працях С.Л. Брю, В.І. Вернадського, Б.В. Буркинського, О.О. Веклич, Т.П. Галушкиної, Б.М. Данилишина, О.Л. Кашенко, К.Р. Макконеллі, Л.Ю. Мельника, В.С. Намлієва, П.М. Нестерова, Б. Пунько, В.М. Трегобчука, В.Я. Шевчука, С.К. Харичкова, Л. Харріса, С.И. Христенко, Г.А. Черниченко, Г.В. Черевко, А.В. Чупіса, М.І. Яцків, І.Г. Яремчука та інших.
Незважаючи на широкий аспект досліджень зазначеного напряму, їх наукова розробленість далеко не визначена. Зокрема, потребують теоретичного узагальнення проблеми понятійно-сутнісних аспектів економічної безпеки в умовах ринкових перетворень в АПК, ознаки його класифікації та оцінювання з урахуванням екологічних чинників, удосконалення фінансової стійкості еколого-економічної системи АПК в регіоні, дослідження й оцінювання ризиків у навколишньому природному середовищі.
Актуальність проблеми, недостатнє її дослідження і висвітлення в економічній літературі, теоретичне та практичне значення зумовили вибір теми дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНІ СКЛАДОВІ РОЗВИТКУ АПК РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок