Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концентрація напружень в вузлах ферм із застосуванням двотаврів і гнутозварних замкнених профілів, що викликана конструктивною формою

Концентрація напружень в вузлах ферм із застосуванням двотаврів і гнутозварних замкнених профілів, що викликана конструктивною формою

Назва:
Концентрація напружень в вузлах ферм із застосуванням двотаврів і гнутозварних замкнених профілів, що викликана конструктивною формою
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,91 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДОНБАСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Миронов Андрій Миколайович
УДК 624.014.2:621.771
Концентрація напружень в вузлах ферм із застосуванням двотаврів і гнутозварних замкнених профілів, що викликана конструктивною формою
05.23.01 – Будівельні конструкції, будівлі і споруди
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донбаській національній академії будівництва і архітектури (ДонНАБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Колесніченко Сергій Володимирович, Донбаська національна академія будівництва і архітектури, доцент кафедри металевих конструкцій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Кулябко Володимир Васильович, Придніпровська державна академія будівництва і архітектури, професор кафедри металевих, дерев’яних і пластмасових конструкцій (м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук, професор Нілов Олексій Олександрович, Київський національний університет будівництва та архітектури, професор кафедри металевих і дерев’яних конструкцій.
Провідна установа: Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, кафедра конструкцій із металу, дерева і пластмас. Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “ 13 ” травня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.085.01 в Донбаській національній академії будівництва і архітектури за адресою: 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2, I навчальний корпус, Зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донбаської національної академії будівництва і архітектури (Україна, 86123, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Державіна, 2).
Автореферат розісланий “ 5 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Югов А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження напружено-деформованого стану (НДС) вузлів конструкцій завжди було актуальною задачею. Для статично навантажених конструкцій, що сприймають великі за значенням навантаження, можлива рання поява пластичних деформацій, що може призвести до втрати несучої здатності. Особливо важливо знати місця концентрації напружень для конструкцій, які піддаються динамічним діям і, отже, є небезпечними з позиції зародження втомної тріщини.
До таких конструкцій належать: важкі ферми прогонових будов мостів, підкраново–підкроквяні ферми, опори і прогонові будови естакад технологічного устаткування, ферми транспортерних галерей і т. ін. Тут доцільно застосовувати двотаври з паралельними гранями полиць (широкополі двотаври - ШПД) як поясні елементи, і гнутозварні замкнені профілі (ГСП) як елементи решітки. Найпоширенішими з'єднаннями даних видів прокату є зварні Т-, V-, К- і ТК – подібні вузли.
Разом з перевагами використання даних профілів в таких з'єднаннях наявний істотний недолік – складний НДС і висока концентрація напружень у зоні з'єднання елементів решітки з поясами, які до цього часу не досліджені, а це, в свою чергу, стримує застосування таких конструкцій. Таким чином, вивчення НДС у зонах з максимальною концентрацією напружень у вузлах з поясом з ШПД і решіткою з ГСП є актуальними, а одержані результати становлять теоретичний і практичний інтерес.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах держбюджетної науково–дослідної теми № К-2-10-01 “Удосконалення формоутворення металоконструкцій на основі діагностики і моніторингу залишкового ресурсу, економіко–математичне моделювання режиму експлуатації будівель і споруд” (держ. реєстр. №0102U002843) і низки госпдоговірних робіт ДонДАБА - ДонНАБА.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка методики визначення коефіцієнтів концентрації пружних напружень для вузлів плоских решітчастих конструкцій з поясами із ШПД і решіткою з ГСП.
При цьому вирішені наступні задачі:
- виконані чисельні дослідження НДС і концентрації напружень різних типів вузлів з ГСП і ШПД;
- визначені теоретичні залежності коефіцієнтів концентрації напружень від: геометричних параметрів профілів, що становлять вузли, кутів нахилу елементів решітки до поясу, вузлових ексцентриситетів з площини вузлів;
- встановлено вплив підкріплюючих вузлових деталей у вигляді похилих планок на НДС і концентрацію напружень у вузлах;
- експериментально досліджені НДС і концентрація напружень К-, Т – подібних вузлів кроквяної ферми при різних схемах навантаження;
- на підставі проведених експериментальних досліджень уточнені теоретичні коефіцієнти концентрації напружень;
- розроблена методика визначення коефіцієнтів концентрації напружень і геометричних напружень вузлів з поясами із ШПД і решіткою з ГСП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Концентрація напружень в вузлах ферм із застосуванням двотаврів і гнутозварних замкнених профілів, що викликана конструктивною формою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок