Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНИХ РЕЦЕПТУР ОБРОБКИ БУРОВИХ РОЗЧИНІВ

РОЗРОБКА ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНИХ РЕЦЕПТУР ОБРОБКИ БУРОВИХ РОЗЧИНІВ

Назва:
РОЗРОБКА ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНИХ РЕЦЕПТУР ОБРОБКИ БУРОВИХ РОЗЧИНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,49 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
С а л и ж и н Ю р і й М и р о с л а в о в и ч
УДК 622.244.442.063
РОЗРОБКА ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ
ДЛЯ ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНИХ РЕЦЕПТУР
ОБРОБКИ БУРОВИХ РОЗЧИНІВ
05.15.10 - Буріння свердловин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Мислюк Михайло Андрійович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
професор кафедри буріння
нафтових і газових свердловин
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мойсишин Василь Михайлович,
Івано-Франківський національний технічний
університет нафти і газу,
завідувач кафедри вищої математики
кандидат технічних наук
Лужаниця Олександр Васильович,
Полтавське відділення Українського державного геолого-розвідувального інституту,
директор
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут природних газів ДП “Науканафтогаз” НАК “Нафтогаз України”, м. Харків
Захист відбудеться “ 07 ” липня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Івано_Франківського національного технічного університету нафти і газу за адресою:
76019, Україна, м Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15.
Автореферат розісланий “ 02 ” червня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковбасюк І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Промивання свердловин включає комплекс технологічних процесів та операцій з приготування, очищення, обробки та циркуляції бурового розчину і є невід’ємною складовою сучасних технологій спорудження нафтових і газових свердловин. Ефективність і якість їх спорудження у значній мірі залежить від властивостей робочого агенту промивання свердловин – бурового розчину, а саме їх відповідності гірничогеологічним умовам буріння.
Промиванню свердловин приділяється особлива увага зарубіжних і вітчизняних дослідників. Разом з тим, як показує аналіз вітчизняного досвіду та науково-технічної інформації, рівень методик вибору рецептур обробки бурового розчину є ще недостатнім. Зокрема, при виборі рецептур обробки бурового розчину недостатньо обґрунтовується їх оптимальність за тими чи іншими критеріями.
Розробка і використання науково обґрунтованих методик вибору оптимальних рецептур обробки бурових розчинів зменшить витрати на їх приготування і обробку, а також підвищить якість свердловин і техніко-економічні показники буріння.
Оптимізаційні задачі вимагають залучення сучасних числових методів із використанням обчислювальної техніки. Світовий досвід показує, що для вирішення прикладних задач у різних сферах людської діяльності широко застосовують експертні системи, тобто програмні засоби для накопичення знань і продукування рішень в нових проблемних ситуаціях. Створення експертної системи для вибору оптимальних рецептур обробки бурових розчинів дозволить зменшити затрати не тільки на регулювання параметрів бурового розчину і пошук оптимальних рецептур, а також на ліквідацію ускладнень при бурінні свердловин.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з програмою науково-дослідних робіт ДК “Укргазвидобування” НАК “Нафтогаз України” (договір № 168/00).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є підвищення ефективності буріння свердловин за рахунок вибору оптимальних рецептур обробки бурових розчинів.
Задачі дослідження:
1. аналіз сучасного стану проблеми керування властивостями бурових розчинів;
2. розробка методики вибору оптимальних рецептур обробки бурових розчинів;
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕКСПЕРТНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ВИБОРУ ОПТИМАЛЬНИХ РЕЦЕПТУР ОБРОБКИ БУРОВИХ РОЗЧИНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок