Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ДОКУМЕНТНОГО МАСИВУ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК МОВАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

ФОРМУВАННЯ ДОКУМЕНТНОГО МАСИВУ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК МОВАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ДОКУМЕНТНОГО МАСИВУ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК МОВАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,64 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Сидоренко Алла Іванівна
УДК 024:324.15 (477)
ФОРМУВАННЯ ДОКУМЕНТНОГО МАСИВУ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК МОВАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ
07.00.08.-книгознавство, бiблiотекознавство, бібліографознавство
Дисертація
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогiчних наук
Науковий керівник
Нілова Ірина Дмитрівна
к.п.н., доцент
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
НІЛОВА ІРИНА ДМИТРІВНА,
Київський національний університет
культури і мистецтв,
завідувачка кафедрою документознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Слободяник Михайло Семенович,
Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв
професор кафедри інформаційних систем і технологій
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Павлуша Тетяна Петрівна,
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського, завідувачка відділу наукової організації основного фонду
Провідна установа: Харківська державна академія культури,
кафедра бібліотекознавства і бібліографії, м. Харків, Міністерство культури і мистецтв України
Захист відбудеться "24" січня 2003р. о 15-30годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133 м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133 м. Київ, вул. Щорса, 36)
Автореферат розісланий 23 грудня 2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми дослідження. В Україні, відповідно до Конституції, створюються й функціонують соціальні інститути, в основі діяльності яких - задоволення потреб, зокрема й нформаційних, різних груп населення, в тому числі й національних.
У нашій багатонаціональній державі проголошені і гарантуються рiвні права усiх етносiв щодо доступу до iнформацiї: Конституцією України, Законами України ("Про нацiональнi меншини", "Про бiблiотеки i бiблiотечну справу", "Про освiту ", "Про мiсцеве самоврядування", Основах Законодавства України про культуру), іншими нормативними документами (Державна програма розвитку української та iнших мов на перiод до 2000 року, Концепцiя розвитку культур нацiональних меншин України, Концепція та програма розвитку української культури до 2010 року) тощо.
Публічним бібліотекам, як найбільш доступним для всіх груп населення, відводиться чільне місце у справі задоволення інформаційних потреб національних меншин, як однієї з умов збереження та розвитку їхньої культури. Матеріальну базу, так би мовити інформаційний ресурс усієї роботи, складають документні фонди бібліотек мовами національних меншин. Відбір та організація репертуару цих документів здійснюється на основі вивчення реальних потреб національних груп в отриманні інформації рідною мовою та аналізу потоку опублікованих документів. При цьому виявляється, що наявні фонди часто-густо не повною мірою відповідають актуальним потребам. Необхідність подолання виникаючих суперечностей висуває життєво важливу і суспільно-значущу проблему зміни підходів до комплектування фондів публічних бібліотек, вдосконалення методів створення документних масивів мовами національних меншин.
Особливо актуальною, щоб не сказати злободенною, є ця проблема для південного регіону України, де поряд з “титульним” населенням проживає, до того ж компактно, значна кількість груп, що належать до так званих “національних меншин”.
Тимчасом, попри наявність достатньої кількості праць бібліотекознавців, бібліографознавців, книгознавців (А.Блошицької, А.Данильянц, В.Добриніної, М.Дячкова, Т.Добко, Н.Ігумнової, А.Корнієнка, М.Сенченка, Г.Сергієвої та ін.), присвячених загальним питанням забезпечення національно-культурних потреб користувачів, та публікацій, що стосуються проблем та перспектив бібліотечного обслуговування національних меншин, методології регіональних досліджень інформаційних потреб національних меншин (Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ДОКУМЕНТНОГО МАСИВУ ДЛЯ ПУБЛІЧНИХ БІБЛІОТЕК МОВАМИ НАЦІОНАЛЬНИХ МЕНШИН: ЕТНОРЕГІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок