Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕЛЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ВІД ОДНОФАЗНИХ ЗАМИКАНЬ НА ЗЕМЛЮ в Радіальних ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ 6(10)кВ

СЕЛЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ВІД ОДНОФАЗНИХ ЗАМИКАНЬ НА ЗЕМЛЮ в Радіальних ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ 6(10)кВ

Назва:
СЕЛЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ВІД ОДНОФАЗНИХ ЗАМИКАНЬ НА ЗЕМЛЮ в Радіальних ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ 6(10)кВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лавшонок Андрій Валерійович
УДК 621.316.9:621.616.13
СЕЛЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ВІД ОДНОФАЗНИХ ЗАМИКАНЬ НА ЗЕМЛЮ в Радіальних ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ 6(10)кВ
Спеціальність: 05.14.02 - Електричні станції, мережі i системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк
Науковий керівник - кандидат технічних наук, доцент Гуляєв Борис Васильович, Донецький національний технічний університет МОН України, м. Донецьк професор-консультант кафедри “Гірничозаводського транспорту і логістики”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дзюбан Віталій Серафімович, Донецький національний технічний університет професор кафедри “Електропостачання промислових підприємств та міст”
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Масляник Володимир Васильович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ, старший науковий співробітник відділу “Автоматизація електричних систем”
Провідна установа - Приазовський державний технічний університет МОН України, м. Маріуполь, кафедра “Електропостачання промислових підприємств”
Захист відбудеться “14” квітня 2005р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.052.02 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, пр. 25-річчя РСЧА, 1, 8-й навчальний корпус, ауд 8.704.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДонНТУ (83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, II навчальний корпус).
Автореферат розісланий “11” березня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д11.052.02, к.т.н., доц. А.М. Ларін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складні умови експлуатації електричних мереж обумовлюють виникнення аварій, що часто стають причиною не тільки економічних втрат, але і людських жертв. Більшість ушкоджень в електричних мережах супроводжується однофазними замиканнями на землю (ОЗЗ). Тривале існування замикань на землю в системах електропостачання підприємств пов'язане із небезпеками, що можуть призвести до вибуху, пожежі, поразці людини електричним струмом, переходу однофазних замикань у багатомісні. У зв'язку з цим підвищується важливість застосування захистів від однофазних замикань на землю. Ефективність захистів від ОЗЗ істотно впливає на безпеку і безперебійність системи електропостачання підприємства. Радіальні електричні мережі широко поширені і використовуються на багатьох промислових підприємствах України, у тому числі і на вугільних шахтах.
Електричні мережі вугільних шахт експлуатуються в найбільш важких і небезпечних умовах. У зв'язку з цим у роботі питання побудови селективних захистів від ОЗЗ у радіальних електричних мережах розглянуті на прикладі електричних мереж вугільних шахт, як найбільш небезпечних та таких що потребують ефективного захисту від аварійних режимів.
Однофазні замикання на землю складають 65-75% від загального числа ушкоджень у підземних високовольтних електричних мережах вугільних шахт і часто стають причинами вибухів і пожеж. Так, наприклад, до 16% пожеж на вугільних шахтах пов'язані з ушкодженнями підземних високовольтних ліній електропередач, що супроводжуються ОЗЗ. У зв'язку з цим безперебійний контроль однофазних замикань у підземних мережах вугільної шахти є обов'язковим, і відповідно до діючих правил безпеки, у підземних мережах повинні застосовуватися захисти від замикань на землю. Підвищити існуючий рівень безпеки експлуатації електричних мереж можливо за рахунок наступних заходів: підвищення чутливості пристроїв захисту (у тому числі і за рахунок розширення спектра частот контрольованих сигналів), застосування резервування, а також за рахунок підвищення надійності апаратів захисту обумовленого використанням сучасної елементної бази і нових технічних рішень.
Удосконалення, спрямовані на підвищення безпеки, не повинні привести до зниження (а, як ціль, необхідно прагнути до підвищення) економічних показників шахти в цілому (зниження експлуатаційної надійності, у тому числі, обумовлене невиправданими відключеннями споживачів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СЕЛЕКТИВНИЙ ЗАХИСТ ВІД ОДНОФАЗНИХ ЗАМИКАНЬ НА ЗЕМЛЮ в Радіальних ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ 6(10)кВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок