Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У РЕГІОНІ

ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У РЕГІОНІ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У РЕГІОНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,39 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НОВІКОВ Олександр Євгенович
УДК: 338.43.01 : 631.153.3 (477.73)
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У РЕГІОНІ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Миколаїв - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Миколаївському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
ТОПІХА Іван Наумович,
Миколаївський державний аграрний університет,
завідувач кафедри економіки сільського господарства.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
ЄРМАКОВ Олександр Юхимович,
Національний аграрний університет, професор
кафедри аграрної соціології та розвитку села;
кандидат економічних наук
ЯНЧУК Володимир Петрович,
начальник обласного головного
управління земельних ресурсів у
Миколаївській області.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України, кафедра менеджменту
організацій, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “26” червня 2006 року о 9 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м.Миколаїв, вул. Паризької Комуни, 9, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Миколаївського аграрного університету за адресою: м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий “25 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клочан В.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова ринкових відносин в Україні зумовило невідкладну потребу грошової оцінки землі. Вона відкриває можливість вирішення регулювання земельних відносин, питань вирівнювання економічних умов господарювання та необхідна для передачі земель у власність, спадщину, при даруванні, оренді, купівлі-продажу, заставі земельних ділянок, визначенні ставок земельного податку, ціноутворенні, обліку сукупної вартості основних засобів виробництва, визначенні розміру внеску в статутні фонди акціонерних товариств, об’єднань, кооперативів, спільних підприємств тощо.
Перехід до господарювання на засадах ринкової економіки, запровадження приватної власності на землю зумовили підвищений інтерес як до самої землі, так і підходів щодо її раціонального використання. Проблема ефективного використання земель сільськогосподарського призначення в Україні дедалі більше ускладнюється. Сьогодні це має різні аспекти, головними з яких є економічний, організаційний та екологічний. Рівень використання земель в Україні нині настільки критичний, що подальша деградація потенціалу земельних ресурсів у сільському господарстві може мати катастрофічні наслідки, котрі відповідним чином, безперечно, позначаться на загальному рівні продовольчої безпеки країни, здоров’ї нації тощо.
Теоретичні і практичні аспекти збереження та відтворення земельних ресурсів, проблеми ефективного використання їх у сільському господарстві висвітлені в наукових працях відомих вчених: А.С.Даниленка, Д.С.Добряка, О.Ю.Єрмакова, В.Я.Месель-Веселяка, Л.Я.Новаковського, О.М.Онишенка, П.Т.Саблука, А.М.Стельмащука, В.М.Трегобчука, А.М.Третяка, М.М.Федорова, В.Й.Шияна, В.В.Юрчишина, В.П.Янчука та інших. Однак динамічність змін ситуації в агропромисловому комплексі України вимагає поглиблених досліджень з метою вироблення стратегії і тактики подальшого вдосконалення економічних взаємовідносин щодо використання землі в сільському господарстві. Крім того, існує ряд дискусійних питань щодо грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення.
У сукупності це зумовило вибір теми, визначення мети, завдань і структури дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу підготовлено у рамках тематики наукових досліджень економічного факультету Миколаївського державного аграрного університету з проблеми "Організація інтенсивного виробництва і забезпечення економічного зростання в підприємствах АПК", яка є складовою науково-технічної програми УААН на 2001-2005 роки за темою “Розробити пропозиції по організації ефективного виробництва в господарських формуваннях ринкового типу” (номер державної реєстрації 0102U000259).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ УГІДЬ І РОЗВИТОК ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У РЕГІОНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок