Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ

ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,84 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ГЕЙДА Ольга Володимирівна
УДК 340.12
ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ
ТА ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ МВС України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
академік Академії правових наук України
Бандурка Олександр Маркович,
Верховна Рада України,
народний депутат України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік
Академії правових наук України
Журавський Віталій Станіславович,
Верховна Рада України,
народний депутат України
кандидат юридичних наук, доцент
Богачова Людмила Леонідівна,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри
теорії держави та права
Провідна установа: Одеська національна юридична академія,
кафедра теорії та історії держави і права,
Міністерство освіти та науки України (м. Одеса)
Захист відбудеться “30” червня 2005 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “28” травня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Політичні партії як одне з важливих досягнень цивілізації, є суттєвим, іноді вирішальним елементом політичної системи. Вони відображають інтереси, потреби і цілі певних соціальних груп, виступають посередниками між громадянами і політичною системою та виконують роль політичного інструменту у формуванні й використанні державно-політичної влади. Становище і діяльність політичних партій є показниками демократичної природи суспільства й характеризують ступінь його політичного та правового розвитку.
Особливо важливу роль виконують політичні партії в посттоталітарних країнах, якщо вони сприяють розвитку громадянського суспільства, утвердженню прав і свобод людини і громадянина. В нашій країні, де відбуваються складні та суперечливі процеси політичної трансформації у напрямку будівництва демократичного державного ладу, багатопартійність і породжувана нею політична конкуренція є необхідною умовою та гарантією нормального функціонування демократичних механізмів влади, забезпечення конституційних прав громадян. За таких умов молода українська держава мусить надавати законодавчу підтримку партіям, тобто створювати найсприятливіший режим правового регулювання їх діяльності, залучати заохочувальні засоби їх державної підтримки тощо. Зазначені положення актуалізують проблему правового регулювання діяльності політичних партій в Україні. В юриспруденції пізнавалися лише окремі питання цієї проблеми (О. Бандурка, В. Греченко, В. Журавський, Д. Лук’янов, М. Примуш, А. Саміло та ін.). Комплексних теоретико-правових досліджень з питання правового регулювання організації та діяльності політичних партій в Україні на монографічному рівні немає. Цією роботою автор робить спробу заповнити існуючу прогалину.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до “Тематики пріоритетних напрямків дисертаційних досліджень на період 2002-2005 рр.” (п. 7 ), затвердженої наказом МВС України № 635 від 30 червня 2002 р., та згідно з “Головними напрямками наукових досліджень Національного університету внутрішніх справ на 2001-2005 роки” (п. .3), затвердженими вченою радою НУВС 23 березня 2001 р.
Мета дослідження полягає у тому, щоб з допомогою комплексу правових методів і, передусім, інструментарію юридичної техніки та герменевтики, всебічно з’ясувати стан правового регулювання організації та діяльності політичних партій в Україні та дати рекомендації щодо його вдосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок