Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ КОНТЕКСТНОГО ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ КОНТЕКСТНОГО ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ КОНТЕКСТНОГО ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,38 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ГЛАДИШЕВ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 371.315
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ КОНТЕКСТНОГО ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
13.00.02 – теорія та методика навчання (зарубіжна література)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Миколаївському державному університеті імені В.О. Сухомлинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: – доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Волошина Ніла Йосипівна,
Інститут педагогіки АПН України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: – доктор педагогічних наук, професор
Ісаєва Олена Олександрівна,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, професор кафедри методики викладання російської мови та світової літератури;–
доктор педагогічних наук, професор
Жила Світлана Олексіївна,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри української мови і літератури;–
доктор педагогічних наук, доцент
Семеног Олена Миколаївна,
Інститут педагогічної освіти й освіти дорослих АПН України, старший науковий співробітник відділу теорії та історії педагогічної майстерності.
Захист відбудеться «21» травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.07 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (01601, м. Київ-30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий «14» квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інтеграційні процеси в усіх галузях життя, зокрема в освіті, характеризують сучасний етап розвитку людства. Тому до Болонського процесу прагнуть приєднатися майже всі держави Європи. У цьому випадку йдеться не лише про освіту, а й про свідоме створення загальноєвропейського культурно-економічного простору та належність країни до цього простору.
Для України ці інтеграційні процеси ускладнюються тим, що тривалий час існування української державності було лише мрією багатьох генерацій українців, які зберігали національне коріння свого народу під державним імперським тиском інших країн. За цих умов розвиток української культури та освіти у співвідношенні зі світовими традиціями взаємовпливу та взаємозбагачення культур різних народів відрізнявся цілком виправданим прагненням насамперед зберегти національну самобутність власного народу, а для цього потрібно було певним чином обмежити вплив на неї інших культур.
Цю, досить загрозливу з погляду причетності українського народу до світового культурно-освітнього простору, ситуацію, яка склалася на етапі здобуття Україною незалежності, треба враховувати під час визначення стратегії й тактики формування особистості українських школярів у загальноосвітніх навчальних закладах. Тривалий час відсутність державності в повному розумінні цього поняття обмежувала в Україні можливість трансляції духовно-культурних цінностей. Історичні обставини зумовлювали пріоритет збереження і культивування традиційної культури як гаранта збереження етнічної ідентичності й викликали природний спротив українського народу, оскільки державну політику колишньої імперії було спрямовано на позбавлення народу національної неповторності.
Такий, цілком природний для народу, що прагне зберегти власну етнічну ідентичність, стан розвитку культурно-освітянської сфери суспільства вимагає від суверенної держави своєрідного культурно-освітянського прориву. З цією метою в Україні було прийнято Національну доктрину розвитку освіти України у XXІ столітті (2002 р.). Чітко визначено, що в українському суспільстві саме освіта є провідним чинником утвердження національної ідеї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ КОНТЕКСТНОГО ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНІХ ТВОРІВ У ШКІЛЬНОМУ КУРСІ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок